"לא יודע מה היה בלילה": שעות לאחר התקיפה שיוחסה לישראל בסוריה, ראש הממשלה נתניהו אמר הבוקר (שישי) בריאיון כי הוא לא מתייחס לפעולות, והוסיף: "אולי זה חיל האוויר הבלגי". יומיים אחרי שבצה"ל מתחו ביקורת על חשיפת פעולות חיל האוויר נגד האירנים בסוריה מצד הדרג המדיני, סירב נתניהו בריאיון לרדיו חיפה לקחת אחריות על הפעולה הלילה בסוריה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו אמר: "לא מתייחס לפעולות כאלה ואחרות, לא יודע מה היה בלילה, אולי זה חיל האוויר הבלגי". ‏בצה״ל אמרו השבוע כי הם סבורים ש"יש לשמור על  מדיניות העמימות מול אירן כפי שנקבעה – והפרסומים הללו לא צריכים לקרות".

"אני לא מפרט על כל פעולה", אמר נתניהו. "אבל אנחנו מתייצבים נגד אירן בצורה הברורה ביותר. יש לנו מדיניות כללית לפעול נגד ההתבססות של אירן בסוריה. האיום הראשון במעלה למדינת ישראל - נמנע ממנה בכל מחיר השגת נשק גרעיני ואנו מונעים ממנה להתבסס עם כוחותיה הצבאיים בסוריה. זה חלק מהמדיניות של אירן להשתלט על המזרח התיכון ולהשמיד את מדינת ישראל".

סמוך לדמשק הותקפו הלילה מחסני אמל"ח אירניים, כך על פי דיווחים בסוריה. עוד עולה מהדיווחים כי התקיפה בוצעה סמוך לשדה התעופה של דמשק זמן קצר אחרי שמטוס מטען אירני נחת בו. 7 בני אדם נהרגו לפי דיווח של הארגון הסורי לזכויות אדם, ארבעה מהם אירנים ושלושה סורים.

תקיפה אחרת בוצעה לפני כשבוע בסמוך למקום התקיפה הלילה. לפי הדיווחים בסוריה, מטוסים ישראליים שיגרו את הטילים מרמת הגולן - מאזור משולש הגבולות ישראל, לבנון וסוריה.