בסיס שדה תימן, שבו משרתים חיילי גבעתי, סובל כבר תקופה ארוכה מתלונות על תנאים רעועים: רק לפני כשלושה חודשים פרסמנו תיעוד של הצפות ביוב, עובש במקלחות ומפגעי בטיחות בבסיס. כעת צצה בעיה חדשה בבסיס: איכות המים – והחשש לבריאות החיילים. בצה"ל מבהירים כי רוב החיילים בבסיס יישנו בבסיס חלופי - והמגורים ישופצו בקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסוף השבוע תיעדו החיילים את המים במקלחות ובשירותים – שיוצאים מהברז בצבע שחור-חום ועכור במיוחד. לסרטון, שהועלה לדף "חיילים מצייצים" צירפו החיילים מסר: "אנחנו לוחמים מגבעתי שנמצאים בשדה תימן. כמאה חיילים (!) על שלוש מקלחות ושלושה תאי שירותים. כל תאי השירותים סתומים והמים יוצאים עם חלודה שחורה".

עוד הוסיפו החיילים: "זה מסכן את הבריאות שלנו! כבר חודשיים שפנינו לכל מי שאפשר בנושא, אבל זה לא מעניין אף אחד. אומרים לנו שבסך הכול הצינורות ישנים".

מדובר צה"ל נמסר: "הנושא מוכר למפקדים ומטופל על ידי הגורמים הרלוונטים. נדגיש כי כלל בסיס מפקדת החטיבה בשדה תימן נמצא בימים אלו בעיצומו של הליך שיפוצים אינטנסיבי הכולל החלפת מערכות ביוב ומים במחנה כולו. כיום, מרבית המשרתים בשדה תימן הועברו ללון בבסיס חלופי, פרט לאלו המוכרחים להישאר. כמו כן בשבוע הקרוב יחל שיפוץ המגורים של החיילים, בשירות קבע וסדיר כחלק מתכנית התשתיות המתוכננת לשנת 2020".