העידן אחרי החיסול: זהו רגע נפיץ שאת גלי ההדף שלו קשה לצפות - קסאם סולימאני היה אדריכל מדיניות ההתפשטות האזורית של אירן. הוא המוח ששלח את הזרועות לסוריה, לעיראק לתימן ומעבר. הוא הוביל את המלחמה של אירן בדאע"ש (והיה בכך שותף אסטרטגי לארצות הברית). אולם, צריך לשאול: האם טראמפ שקל את המשמעויות של המהלך הדרמטי הזה?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

סולימאני הוביל להקמת חיזבאללה בלבנון ולתמיכה האירנית בחמאס בעזה. הפיגוע בבניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס מיוחס ליחידה שבראשה עמד. הוא היה בן טיפוחיו הקרוב ושותפו המוחלט של מנהיג אירן עלי חמינאי. החלטתו של נשיא ארצות הברית להתנקש בחייו היא ההחלטה המשמעותית ביותר שקיבל דונאלד טראמפ מאז נכנס לבית הלבן. טראמפ מאוד התלהב מחיסולו של אבו באקר אל בגדדי - אבל למי שעמד בראש המדינה האיסלאמית לא הייתה מדינה.

חיסול קאסם סולימאני
חיסול קאסם סולימאני

אירן לא תבקש רחמים מטראמפ - היא תבקש נקמה. ראוי לשאול אם הנשיא טראמפ שקל את המשמעויות של המהלך הדרמטי שבו נקט. שר ההגנה מאטיס המנוסה והיועץ לביטחון לאומי בולטון, שניהם מנוסים ובעלי מישנה סדורה, עזבו אותו. מי שמינה תחתם חסרים את הניסיון ורוחב המבט הנדרש. האירנים נתפסו לא מוכנים לפעולה הדרמטית שבה נקט הנשיא טראמפ - זה מהלך משנה מציאות. יש לקוות שארצות הברית בחנה ונערכה למציאות החדשה.