שר הביטחון בני גנץ, השיב היום (חמישי) לאיומיו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בימי לחימה, והצהיר כי מי שמאיים על ישראל במחירי מלחמה ישלם מחיר כבד. "אם נצטרך להגיע ל'ימי קרב' - לבנון תרעד וחיזבאללה ייפגע אנושות", אמר גנץ. גנץ התייחס גם למאמצים להשבת גופותיהם של חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין ז"ל, שגופותיהם מוחזקות בידי חמאס: "לא נאפשר פיתוח אמיתי וארוך טווח ברצועה עד שישובו בנים לגבולם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנאום שנשא בטקס הזיכרון לחללי צה"ל שמקום קבורתם אינו נודע של משרד הביטחון, אמר גנץ כי גם בימים אלו מדינת ישראל מוסיפה לפעול להשבת כל החללים: "אנחנו לא מפסיקים לפעול ולא מאבדים תקווה. כל אחד מהחללים נצור בליבנו ובזיכרוננו".

גנץ התייחס לאיומיו האחרונים של נסראללה ואמר: "גם בימים אלו, ולמרות שישראל היא הכוח החזק ביותר במזרח התיכון, יש מי שמאיימים עלינו במחירי המלחמה או 'ימי קרב'. ואכן, אם יהיו ימי קרב בחזיתות השונות, הם יהיו קשים לעורף הישראלי, אך הם יהיו קשים ונוראיים קודם כל עבור אויבינו. הדבר נכון במיוחד לחיזבאללה וגם לחמאס, שפועלים לבניית יכולת התקפית מתוך אוכלוסייה אזרחית ומבצעים בכך פשע מלחמה. מול האיום הזה, צה"ל ערוך לכל הפעלת כוח שתידרש. אם נצטרך להגיע לימי קרב - לבנון תרעד, וחיזבאללה ייפגע אנושות".

באשר להבאתם של חללי צה"ל המוחזקים בידי החמאס לקבר ישראל אמר גנץ: "אנחנו לא מפסיקים לפעול בכדי להשיב הביתה את אורון שאול והדר גולדין ז"ל שאני חש אחריות אישית עליהם, כמי ששלח אותם לקרב. בלי שזה יקרה - עזה לא תוכל להתפתח. לא ננהג כמוהם, כמו החמאס, כחיות אדם - לא נמנע תרופות ומזון. אך לא נאפשר פיתוח אמיתי וארוך טווח ברצועה עד שישובו בנים לגבולם".

"ישראל בונה בימים אלו יחסים עם מדינות ערביות רבות, וגם אותן אנו רותמים כל העת למאמץ ההומניטרי הזה", המשיך גנץ. "אני, מערכת הביטחון והמערכת המדינית כולה, פועלים בסיוע מצרים ומדינות נוספות להשבת חיילנו מרצועת עזה. נמשיך להפוך כל אבן על מנת לאתר כל נופל בכל מקום שהוא".

החיילים החטופים (צילום: חדשות)
הדר גולדין ואורון שאול ז"ל | צילום: חדשות

דבריו של גנץ באים בתגובה לאיומיו של נסראללה שהתייחס שלשום לתרגיל הצה"לי בצפון והזהיר מפני תוצאות מלחמה נוספת אם זו תיפתח. "אף אחד לא יכול להבטיח שמשחק 'ימי הקרב' לא יתגלגל למלחמה כוללת", איים מזכ"ל ארגון הטרור. "אם תתרחש מלחמה, יקרו בעורף הישראלי דברים שלא קרו מאז הקמתה של ישראל ב-1948".

בדבריו התייחס נסראללה גם לנאומו של הרמטכ"ל אביב כוכבי לפני כשלושה שבועות, שבו שלח הזהרה לתושבי לבנון שבבתיהם נמצא נשק. "חיזבאללה בחר למקם את עצמו ואת האמל"ח שלו במרחב העירוני", אמר כוכבי. "הוא מתעלם במכוון מהדין הבין-לאומי, וההוכחה לכך היא שהוא מתכוון לירות את האמל"ח על עפולה, מטולה וגוש דן. לכן, חובה להתאים את דפוסי הלחימה, את דפוסי החשיבה, ואפילו את הדין הבין-לאומי לאופן שבו אנחנו צריכים וזכאים להילחם".