אזעקת צבע אדום נשמעה היום (רביעי) ביישובים כפר עזה, נחל עוז וסעד ובמועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. מצה"ל נמסר כי זוהו ארבעה שיגורים: שתי רקטות יורטו, ושתיים נפלו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או נזק מלבד נפגעי חרדה. אין שינוי בהנחיות המיגון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השיגור התרחש בזמן תרגיל ביטחוני באזור, ובשעה בה תלמידים חוזרים לבתיהם ממוסדות החינוך. בעקבות הירי יתקיימו הערכות מצב של גורמי הביטחון עם הרשויות המקומיות הרלוונטיות. יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב אל הירי ליישובי העוטף: "נתניהו נכשל בתפקידו לספק ביטחון לתושבי הדרום. אנחנו נשים סוף לחגיגת הטילים והמזומנים שהוא מעביר לחמאס. הגיע הזמן להכרעה".

ביום ראשון השבוע נשמעה אזעקה דומה בעוטף עזה, אולם מצה"ל נמסר כי לא זוהה ירי רקטי משטח הרצועה. בשבוע שעבר איתרו תושבי המועצה האזורית לכיש חפץ חשוד והזעיקו את חבלני משטרת ישראל. לאחר בדיקה ראשונית של חבלני המשטרה נמצא כי החפץ היה בלון תבערה, והחבלנים נטרלו אותו במקום. 

בתחילת החודש פורסם כי הקבינט המדיני-ביטחוני ממשיך בדיונים בנוגע להסדרה מול החמאס. השרים אמנם לא נדרשו להצביע בנושא, אך לדברי שניים מהם הכיוון ברור: "ההסדרה תצא לפועל בתוך שבועות, המצרים לוחצים להתקדם ולנו אין מה להפסיד". סוגיה מרכזית שלא עלתה בדיונים היא פירוז חמאס מנשק: "אף ארגון טרור לא ייתן לך את זה".