איך תעבוד המערכת לניטור חולי קורונה? ראש הממשלה נתניהו הצהיר במסיבת העיתונאים הדרמטית שערך שבכוונת המדינה להפעיל אמצעים טכנולוגיים מתקדמים לאיתור אנשים ששהו בסביבת חולי קורונה. היום (ראשון) מתברר כיצד בדיוק פועלת אותה מערכת וכמה היא יעילה במאבק בהתפשטות בנגיף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מדובר במערכת אנליטית שמנתחת את התאים הסלולריים. באמצעות כך, היא יכולה לדעת מי היו בקרבת חולה קורונה וכמה זמן שהו לצדו - ובאופן הזה יוכל משרד הבריאות לדווח לאותם אנשים שייתכן שנדבקו בנגיף, ושעליהם ללכת להיבדק או להסתגר בבתיהם. 

_OBJ

זוהי מערכת חכמה שכבר סופקה למדינה אחת באירופה וככל הנראה שתועבר למדינות נוספות ביבשת על פי בקשתן. זה יכול לעזור לאתר במהירות רבה מי האנשים שייתכן ונחשפו לקורונה במקום כל המחקרים האפידמיולוגיים שעורכים לחולים.

המערכת יודעת לאתר את האנשים שהיון בקרבת החולים בשבועיים האחרונים, ולתת אינדיקציה ברורה: מי האיש, איפה שהה - וכמה אנשים נגועים היו בסביבתו. המערכת תפוקח על ידי ועדה של הכנסת וכל החומר שייאסף יושמד בתוך שבועיים ולא יישמר במערכות. 

_OBJ

רכיב נוסף בהחלטה שהתקבלה היום בממשלה מדבר על כך שחוקרי המשטרה יערכו בדיקות מדגמיות באמצעות איכונים טלפוניים לכל אותם אזרחים שנשלחים לבידוד על מנת לוודא שהם בבתיהם. ההערכה היא שייעשה שימוש באיכונים טלפוניים לאלפים רבים ואולי אף לעשרות אלפי אזרחים.