פצצת מרגמה נפלה אמש (שלישי) בשטח פתוח בעוטף עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר ישראל וכי אזעקת צבע אדום הופעלה בשטח פתוח בלבד. לא היו נפגעים באירוע. דקות לפני השיגור ראש הממשלה נתניהו התראיין בערוץ 20 והזהיר: "אנחנו מכיני לחמאס את הפתעת חייו - אם הם לא יתעשתו עם הרקטות ולא יפסיקו גם את הבלונים זה רק שאלה של זמן עד שנפעיל אותה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מכינים הפתעות, אני לא אומר את זה סתם", אמר נתניהו. "אני אומר לך כראש ממשלה שאני לא ממהר לעשות מלחמות, לנפח את החזה, להכות בתופים ולחצרץ בחצוצרות. אני לא אחשוף אותה אבל היא שונה מכל מה שהיה, זה תלוי בהם. אני בטח לא אתאים את זה לשאלה של בחירות, זה בכלל לא מענייני. לפני שאני שולח את החיילים שלנו, את הבנים שלך, את הבנים שלי ואת הבנים והבנות שלנו לתוך מטחי האש והקרב אני רוצה למצות את כל האפשרויות אבל אם אין ברירה זה יהיה. וזה יהיה אחרת".

"אנחנו פועלים כל הזמן, אנחנו לא נותנים לאירן להתבסס בסוריה, אני הנחיתי כבר על מאות תקיפות שלנו נגד אירן שם", הסביר נתניהו. "אנחנו פועלים מול הפלסטינים, מול החמאס והג'יהאד האיסלאמי בעזה, אני מזכיר שרק לפני כמה שבועות חיסלנו את המנהיג של הגי'האד האיסלאמי בעזה. ואני יכול להגיד לך דבר מדהים שלא תשמע בתקשורת הרגילה ולא תשמע בתעמולה – בעוטף עזה יש שיא של צמיחה, של פריחה, של בתים, של ביקוש לבתים. גידול עצום. להגיד לך שגמרנו את זה? לא".

 

 

מוקדם יותר אמש, גם יו"ר כחול לבן התייחס למתיחות הביטחונית וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אנחנו חייבים להשיג ניצחון ברור בבחירות כדי שנוכל להכריע את חמאס או להגיע להסדרה שתפסיק את הפגיעה בתושבי הדרום. בלי זליגות, בלי 'פלגים סוררים'".