טיסן של ארגון הטרור חיזבאללה חצה הבוקר (חמישי) משטח לבנון לשטח האווירי של ישראל – והופל על ידי כוחות צה"ל. "אנו רואים בחומרה את הפרת הריבונות ורואים במדינות לבנון אחראית לנעשה משטחה", נמסר מצה"ל. הטיסן שהופל על ידי לוחמי צה"ל התרסק באזור הצפון והצבא פרסם תמונה של כלי התעופה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצבא הדגישו: "נמשיך לסכל כל ניסיון של ארגון הטרור חיזבאללה להפר את ריבונותה של מדינת ישראל במגוון כלים הגנתיים והתקפיים להגנה על תושבי ישראל".

רק לפני כחודש, מפקד פיקוד הצפון, האלוף אמיר ברעם אמר בטקס לזכרו של רס"ן איתן בלחסן שממשלת לבנון דואגת לשמור על האינטרסים של חיזבאללה למרות מצג השווא של רפורמה שהיא מציגה בפני האזרחים. עוד אמר מפקד הפיקוד שחיזבאללה מפר את החלטה 1701 של האו"ם, החלטה שקראה ב-2006 להפסקת אש בין ישראל לחיזבאללה.

מפקד פצ
אלוף פיקוד צפון, אמיר ברעם | צילום: דובר צה"ל, חדשות

"נשיא מדינת לבנון הצהיר בפני התקשורת הצרפתית כי ארגון חיזבאללה אינו מעורב בהחלטות הממשלה הלבנונית החדשה וכי הוא מתחייב באופן אישי שחיזבאללה יכבד את החלטה 1701 של האו"ם", אמר ברעם. "אבל מה שאומרים בצרפתית אינו מה שקורה בשטח בערבית - חיזבאללה, בחסות מדינת לבנון, מפר ברגל גסה את החלטה 1701".

הוא המשיך: "הפעילות הצבאית של חיזבאללה בכפרים השיעיים כדוגמת אלחיאם, בינת ג׳בל ועייתא א-שעב היא עדות חיה לכך. על מדינת לבנון והעומדים בראשה לפעול כדי למנוע מחיזבאללה להפר את ההחלטה". עוד אמר מפקד הפיקוד שלמרות הקושי הכלכלי בלבנון, חיזבאללה ממשיך להתחמש. "ארגון חיזבאללה ממשיך במאמציו לרכוש ולהצטייד באמצעי לחימה רבים יותר ומדויקים יותר כדי לפגוע בעורף הישראלי והוא ממשיך להיערך מדרום לנהר הליטני על מנת להתקיף ישובים וצירים בתוך שטחנו", אמר.

החלטה 1701 שאותה מפרה חיזבאללה לטענת ברעם, אושרה במועצת הביטחון של האו"ם באוגוסט 2006, וקראה להפסקת אש בין ישראל לחיזבאללה במלחמת לבנון השנייה, תוך פריסת כוח או"ם חמוש וצבא לבנון בדרום לבנון. זאת בשביל למנוע מארגון חיזבאללה להמשיך לפעול בשטח לבנון. ההחלטה קבעה כי יש למנוע הכנסת נשק לאזור ללא הסכמה של ממשלת לבנון והטילה אמברגו מלא על העברת נשק לחיזבאללה.