ברקע התפשטות הנגיף - אחד החששות הגדולים במערכת הבריאות הוא השיתוק של צוותים רפואיים, כאלה שנכנסו לבידוד או כאלה שחלו. ישנם פתרונות לצמצום ההדבקה, במערכת הביטחון פיתחו ערכת מיגון מיוחדת שזוכה לפופולריות רבה בקרב שירותי הרפואה בסין - אבל משרדי הבריאות והביטחון מתנגדים לשימוש בהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

2,593 אנשים מצוותי הרפואה נמצאים בבידוד ו-18 מהם אובחנו כחולים. מדובר בתמונת מצב קשה שעלולה להיות קשה עוד יותר. ערכת המיגון שפותחה במערכת הביטחון בשנים האחרונות, נקראת "אבן ספיר" . היא פותחה לשימוש בזמן מתקפה כימית ומסתבר שהיא טובה מאוד בבידוד – גם מפני מגיפות.

חליפת הגנה לקורונה
חליפת הגנה לקורונה

בעבר, הן חולקו לבתי חולים אבל במשרד הביטחון ובמשרד הבריאות מתנגדים שהרופאים ישתמשו בהן ולא נותנים להם להשתמש בהן. הסיבה לכך, שבמשרדי הממשלה טוענים שהן נועדו להתמודדות כימית והלבישה המסורבלת שלה עלולה להגדיל את הסיכון להידבקות.

חליפת מגן לקורונה
חליפת מגן לקורונה

מספר הרופאים שנמצאים בבידוד מבהיר שכנראה צריך לשמור על הרופאים אחרת. בסין הערכות הללו נחטפו והממשלה עושה בהן שימוש בהצלחה רבה. נשאלת השאלה: אם הן לא טובות מדוע חילקו אותן לאנשי מד"א בעלי זקנים ומדוע בסין היא זוכה להצלחה? כרגע הערך העליון הוא שמירה על הצוותים הרפואיים ואולי צריך לשקול לעשות שימוש בערכות מסוג זה.