תאונת אימונים בבקעה: חייל מגדוד שמשון של חטיבת כפיר נפצע היום (שני) קל-בינוני במהלך תרגיל שכלל ירי במרכז הארץ. צוותי רפואה העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו במסוק לביה"ח רמב"ם. מדובר צה"ל נמסר כי האירוע יתוחקר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מתחקיר ראשוני של התאונה עולה כי במהלך תרגיל פלוגה בוצע מעבר משטח פתוח לשטח בנוי במתקן לוחמה בשטח בנוי חמאם אל-מליח. בעת התקדמות של כוח במעלה הרחוב, הוכרז "חדל". אחד הלוחמים שתפעל מעצור ולא הבין כי חבריו חדלו מלירות, חזר לעמדתו וביצע ירי. הכדור פגע באדמה וכתוצאה מכך עף נתז לעורפו של הלוחם.

בתחילת החודש שעבר נפצע קצין צה"ל בדרגת סגן אלוף באורח קשה מירי של חייל אחר במהלך אימון צבאי בבסיס צאלים בדרום הארץ. הוא נפגע בפלג גופו העליון ופונה במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

הקצין שנפצע אז הוא מדריך בקורס מג"דים-מ"פים. מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, החליט אז על עצירת האימונים בנשק במרכז הלאומי לאימונים ביבשה עד להשלמת תחקיר התקרית, זאת במקביל לפתיחת חקירת נסיבות האירוע במשטרה הצבאית.

בחודש אפריל, במהלך תרגול לפני עלייה לעמדת שמירה בחברון, נפצע באורח בינוני קצין בחטיבת גולני כתוצאה מפליטת כדור מנשקו של לוחם. הקצין הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. בעקבות האירוע, שהצטרף לתקרית דומה שהתרחשה כמה ימים לפני כן באותו הגדוד, החליטו בצבא על עצירת האימונים היבשים בנשק בפיקוד המרכז עד לביצוע תחקיר וכן על עצירת התרגולים בחטיבת גולני עד לסיום בדיקת האירוע. המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת נסיבות האירוע.