שני אסירים תושבי מג'דל שמס שוחררו במהלך היממה האחרונה לבתיהם, במה שתואר בישראל כ"צעד של רצון טוב" בעקבות השבת גופת נעדר צה"ל זכריה באומל לישראל. מקת סודקי, המכונה זקן האסירים הסורים בישראל, הודה עם שחרור מהכלא לפוטין ולאסד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זימנו אותי אתמול בסביבות השעה שמונה בערב אל משרדי ההנהלה של בית הסוהר", שיתף סודקי עם יציאתו הבוקר מכלא קציעות. "היו שם שני קצינים מטעם משרד הביטחון של הכיבוש הישראלי, שהודיעו לי על שחרורי לגולן ללא כל תנאי. זו גם הזדמנות למסור את ברכתי ותודתי לרוסיה, לעם הרוסי, ולנשיא פוטין ולבשאר אל אסד".

סודקי המשיך ואמר: "רצון הסורים ניצח על רצון הכובש והשחרור שלי היה ללא תנאים, למורת רוחו של הכיבוש. ברכות לעם הסורי והצבא הסורי והנשיא המנהיג בשאר אסד שדפק על השולחן". סודקי, בן 53, ריצה 27 שנות מאסר ושוחרר בשנת 2012, ואז נכלא בשנית ב2015 בגין עבירות בגידה וריגול.

זכריה באומל ז
צילום: קובי גדעון, לע"מ, חדשות

בנוסף שוחרר אמש מכלא חרמון אמל אבו סאלח, צעיר תושב מג'דל שמס שנשפט ליותר מ-7 שנות מאסר לאחר שהרג אזרח סורי שהועבר לטיפול בשטח ישראל במהלך מלחמת האזרחים בסוריה. הוא אמור היה לרצות את עונש המאסר עד לשנת 2023.

משפחת גולדין
צילום: חדשות 2

לאה ושמחה גולדין, הוריו של חלל צה"ל הנעדר בעזה סגן הדר גולדין, אמרו הבוקר: "שחרור האסירים הסורים מוכיח עד כמה גדול החידלון של נתניהו בהשבת הבנים מעזה. ההסכם המורכב להשבתו של זכריה באומל ז״ל היה חייב להיות לכלול גם את הדר, אורון, אברה והישאם".