פרסום ראשון - המסר החריף בערבית ששיגר יו"ר רשות אבו מאזן לראש הממשלה נתניהו: לחדשות 12 נודע כי משלחת של ההנהגה הפלסטינית הגיעה היום (רביעי) לשר אוצר ואמרה לו, לפני שתודיע על כך לליגה הערבית, כי התוכנית של טראמפ היא בבחינת ביטול ההבנות של הסכמי אוסלו. לפי החשיפה במהדורה המרכזית - ברשות אמרו כי כעת הם רואים את עצמם רשאים "לשבור את הכלים" ולבטל לגמרי את התיאום הביטחוני מול ישראל. עוד נחשף כי אבו מאזן אף סירב לענות בטלפון לטראמפ וגם דחה מכתב אישי ששלח אליו נשיא ארה"ב באמצעות יועציו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מי שעמד בראש המשלחת הפלסטינית הוא השר חוסיין א-שייח: חברי המשלחת זימנו את עצמכם לפגישה הבהולה אצל השר כחלון, מי שהיה בשנים האחרונות הכתובת שלהם מול ישראל. בפגישה, שנערכה לפני הודעה שתפרסם רמאללה לליגה הערבית, הועבר מכתב אישי שכתב אבו מאזן בכתב ידו בערבית לראש הממשלה נתניהו. במכתב הזה בין היתר הוא כתב שהתוכנית הזאת היא מבחינתו התנערות של ארה"ב ושל ישראל מהסכמי אוסלו, ולכן הרשות הפלסטינית רואה את עצמה חופשייה בעצמה להתנער מכל ההסכמים עם ישראל - ובכלל זה גם התיאום הביטחוני.

אבו מאזן במכתב אישי לנתניהו
אבו מאזן במכתב אישי לנתניהו | עיבוד: החדשות 12

מסר נוסף שהועבר לישראל באמצעות אותה משלחת היא הקריאה של אבו מאזן לציבור הפלסטיני לצאת לרחובות ולפתוח במחאה "בלתי אלימה". השר כחלון מצדו הזהיר את חברי המשלחת מפני הדרדרות במצב הביטחוני והתלקחות השטח, וביקש מהם לגלות איפוק וסבלנות עד אחרי הבחירות בישראל, שכן להערכתו המצב עוד יכול להשתנות.

בפגישה גם הופגן הזעם הפלסטיני כלפי ארה"ב, ובמיוחד כלפי הנשיא טראמפ. לדברי אבו מאזן - הוא לא רק סרב לענות לטראמפ בטלפון, אלא גם סרב לקבל ממנו מכתב אישי שנשלח אליו באמצעות שליחיו של הנשיא. השר כחלון מצדו אמר לחברי המשלחת שיעביר את המכתב האישי לנתניהו, מיד עם שובו ממוסקבה.