שר הביטחון נפתלי בנט החליט היום (שישי) על עצירת הייבוא החקלאי מהרשות הפלסטינית לשטחי ישראל. את ההחלטה קיבל השר בתגובה לחרם הפלסטיני על מגדי הבקר הישראלים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה התקבלה במשותף על ידי שר הביטחון ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון. בהודעה שפורסמה מטעמו של שר הביטחון הוסבר שההחלטה התקבלה לאחר חודשים שבהם ניסו לפתור את המשבר בהידברות.

עוד נטען בהודעה כי לאחר שהרשות הפלסטינית סירבה להפסיק את השיטה שאפשרה לרשות להגביל את הסחר מהמגדלים הישראלים ולצמצם משמעותית את היקף הייבוא. ההחלטה תיכנס לתוקף החל מיום ראשון הקרוב בשעה 6 בבוקר.

יו"ר התאחדות האיכרים בישראל, דובי אמיתי, הגיב להחלטה: "אני רוצה לחזק את ידיו של שר הביטחון, נפתלי בנט. מדובר במהלך שהרש"פ הביאה על עצמה לאחר שבתחילת חודש ספטמבר החליטה להפר באופן חד צדדי את הסכמי פריז ולהחרים יבוא עגלים מישראל ללא סיבה מקצועית, דבר הפוגע קשות במאות משקים חקלאים בישראל.

מאז החלטתה נעשו ניסיונות רבים להידברות עם הרשות ומלבד חודש דצמבר שבו איפשרו כניסת עגלים, לא נעשה שום דבר מצדה לפתרון המשבר ועל כן המהלך של בנט הוא מהלך אמיץ ובלתי נמנע. עלינו לייצר את התנאים למסחר וסחר הוגן לשני הצדדים ואני בטוח ששר הביטחון יחד עם שר החקלאות הנכנס, צחי הנגבי יוכלו להוביל יחד מהלך שכזה".

בעקבות הודעת שר הביטחון מעוצמה יהודית נמסר: "רק הבוקר דרשנו משר הביטחון לעצור את הייבוא על מנת לעצור את הפגיעה בחקלאים בישראל. חבל ששר הביטחון לא טיפל בנושא עד היום, והזדקק לדרישת עוצמה יהודית בכדי להוציא צו, פעולה שלוקחת דקות בודדות".

יצחק קרויזר, חקלאי מרמת הגולן ומועמד מספר 4 בעוצמה יהודית מסר: "במשך חודשים ארוכים הרשות הפלסטינית פוגעת אנושות במגדלי הבקר והחלקאים בישראל, ואף גורם בממשלת ישראל לא חשב לעצור את זה, כולל נפתלי בנט. מזל שמדי פעם מתקיימות בחירות, וכך הפוליטיקאים נאלצים לדאוג לנו".