חיסולו של קאסם סולימאני הלילה (חמישי) גרר תגובות נרחבות הן מארה"ב והן מאירן - כשישראל באמצע. המנהיג העליון באירן, עלי חמינאי, הגיב על תקיפה האמריקנית ואיים: "ארה"ב צריכה לצפות לנקמה קשה". במקביל, בצה"ל הודיעו על סגירת אתר החרמון לבקרים - וביקשו מהציבור שלא להגיע לאזור. בעקבות החיסול: שר הביטחון יקיים הערכת מצב עם הרמטכ"ל.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"ננקום בצורה קשה בפושעים שהרגו את סולימאני", הודיע חמינאי שעות לאחר שהמפקד הבכיר נהרג בתקיפת מל"ט ויחד עמו גם סגן מפקד המיליציות בעיראק ושורת בכירים נוספים. חמניאי הוסיף והכריז על שלושה ימי אבל באירן: "ארה"ב צריכה לצפות לנקמה קשה – החיסול יכפיל את המוטיבציה לפעול נגד ארה"ב וישראל".

שר החוץ האירני, מוחמד ג'וואד זריף, המשיך את הקו התקיף של חמינאי. "החיסול הוא מעשה מסוכן באופן קיצוני והסלמה מטופשת", הצהיר זריף. לדבריו, ארה"ב תישא בתוצאות של "הרפתקאותיה הנכלוליות".

במקביל, בעקבות החיסול, מועצת הביטחון העליונה של אירן הודיעה שתתכנס כדי לדון בחיסולו של סולימאני. גורמים אירניים אמרו הבוקר כי חיסולו של סולימאני עלול להוביל למלחמה גדולה. בשיחה עם הניו יורק טיימס הדגישו אותם גורמים: "התגובה הרשמית הראשונה על החיסול האמריקני תהיה תקיפה".