אחרי החשיפה – מפקדי פלס"ר 7 עומדים בפני הדחה: יחידת השריון המובחרת עוברת בימים האחרונים טלטלה בעקבות שורת התעללויות בחיילי מסלול ההכשרה. בשבוע שעבר חשף כתבנו ניר דבורי את היחס הקשה שמקבלים הלוחמים ובין היתר כיצד הכריחו המפקדים חייל עם דלקת ריאות לצאת למסע מפרך ואף נהגו באלימות כלפי החיילים הצעירים. הלוחמים מאמינים שמי שצריך לתת את הדין הם המפקדים הבכירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעות הערב (ראשון) יגיעו מפקדי החיילים לשיחה אצל מפקד האוגדה, תא"ל אבי גיל ושם יוכרע האם יודחו, כפי שממליץ מפקד החטיבה. הלוחמים בצוות ההכשרה מאמינים כי מי שצריכים לקחת אחריות הם הדרגים הגבוהים ולא רק מפקד הצוות וסגל הפיקוד הזוטר.

לדברי החיילים, ההתעללויות והיחס המשפיל החל לאחר שסיימו את פרק האימון שהתקיים בבסיס ההכשרה בדרום הארץ. בבסיס הטירונים, כפי שעולה מעדויות החיילים, הקפידו המפקדים על הנהלים ורק כאשר עברו להתאמן בשטח, היחס השתנה.

אימון של פלס"ר 7 (צילום: דובר צה"ל)
אימון של פלס"ר 7 | צילום: דובר צה"ל

הטענות על התעללות בחיילים במסגרת הטירונות הגיעו מההורים שלדבריהם, סבלו מיחס משפיל שאף סיכן את בריאותם, ובהם ירידה למצב 2 (הגוף שוכב במאוזן במקביל לקרקע בדומה לשכיבות שמיכה) כשבאותו הזמן בעטו לחייל בצלעות; מחסור חמור בשינה והקפצות מרובות בלילה. ההורים מספרים כי מפקדי הלוחמים לא הסכימו לחדול חייל חולה באמצע מסע אלונקות על אף שהיה עם דלקת ריאות ועם חום.

חיילי פלס"ר 7 בחטיבת השריון שהתגייסו לאחרונה לצה"ל והחלו את חודשי הטירונות ביחידה, עברו אירועים רבים שאסורים לפי הפקודות, וחלקם אף הובילו לפציעה של חייל שלא יכול היה להמשיך לתפקד בהכשרה. בעקבות המקרים הורחקו מפקד הצוות, מפקד הפלוגה ומי שהיה אחראי על הכשרת הלוחמים בקרב מגע.