ברקע שיגור הרקטה אמש (רביעי) לעבר אשקלון ותקיפת צה"ל ברצועה, הודיעה היום "הרשות העליונה של תהלוכות השיבה" על הפסקת הצעדות החל מהשבוע הבא ועד לסוף חודש מרץ. תהלוכות השיבה החלו לפני כשנתיים בתגובה להעברת שגרירות ארה"ב בישראל מתל אביב לירושלים ובמחאה על הסגר המתמשך על רצועת עזה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרשות העליונה של תהלוכות השיבה שכוללת את כלל ארגוני הטרור בעזה, פרסמה היום כי ביום שישי הקרוב יתקיימו ההפגנות בפעם האחרונה במתכונתן השבועית ולאחר מכן הן ייפסקו ויחודשו במתכונת חודשית החל מ"יום האדמה" הקרב שיחול בתאריך ה-30.3. בהודעה שפרסמו היום ארגוני הטרור נאמר כי השינויים הללו הם תוצאה של הערכת מצב, בה נלקחות בחשבון ההתפתחויות בשטח וכן תחושותיו של הציבור העזתי.

בסוף חודש מרץ 2018 החלה סדרת עימותים בין ישראל לחמאס שבאו על רקע מעבר שגרירות ארצות הברית מתל אביב לירושלים ועל רקע הסגר המתמשך על רצועת עזה. במסגרת ההפגנות התעמתו מדי שבוע אלפי פלסטינים עם כוחות הביטחון סמוך לגדר תוך כדי יידוי אבנים, מטענים והפרחת בלוני תבערה ונפץ.

באירועים על הגדר נהרגו במהלך השנתיים האחרונות כ-190 פלסטינים, כשליש מהם אנשי הזרועות הצבאיות של ארגוני הטרור ובודדים מהם אזרחים חסרי זיקה ארגונית. כ-17 אלף פלסטינים נפצעו, רובם משאיפת גז ומיעוט מהם מאש חיה שנורתה על ידי חיילי צה"ל כאשר ניסו לעבור את הגדר. חייל צה"ל אחד נהרג במהלך העימותים על הגדר, סמל ראשון אביב לוי ז"ל בן 20 מפתח תקווה נורה בסוף חודש יולי 2018 מאש צלף של ארגון הטרור חמאס.