חברי הקבינט המדיני-ביטחוני דנים בשעות אלו (ראשון) במתווה הרגיעה עם ארגון חמאס ובחזרה לסטטוס-קוו שהושג לאחר מבצע "צוק איתן", שעשוי בעתיד – בסיוע תיווך מצרי - להוביל להסדרה ארוכת טווח. שר הביטחון נפתלי בנט, שבעבר התבטא בתקיפות נגד הבנות עם חמאס ואף הבטיח שכשהוא יתמנה לתפקיד שר הביטחון – יבצע "טיפול שורש" ברצועה, שותף מלא למהלך שבו תומך צה"ל.

באוגוסט 2018 ביקר בנט את הצעת מערכת הביטחון להבנות עם חמאס, ואמר כי "הבית היהודי יתנגד לשקט שיעניק חסינות מוחלטת ועלול להוביל לפתיחת שתי חזיתות. מחוות ליברמן לחמאס הן פרס לטרור. ההסכם שיובא לקבינט עלול להפוך את החמאס לחיזבאללה 2. אסור לתת פרס למחבלים בלי החזרת השבויים והחללים".

באותו שבוע, בטקס חנוכת הפקולטה לרפואה באריאל, הזהיר בנט כי "מי שנכנע לפרוטקשן יביא עלינו מלחמה - אסור למדינת ישראל להיכנע לאיומי הפרוטקשן של חמאס. להפך, חמאס חייב להבין שהוא ישלם מחיר אימתני על כל פגיעה באזרחי ישראל. חמאס צריך לפחד לפגוע בנו - לא להרוויח מזה".

רק לפני 9 חודשים הסביר בנט כי "נתניהו הוא ראש ממשלה טוב, אבל כשר ביטחון ניהל מדיניות ביטחונית מול חמאס שנכשלה כישלון חרוץ. הם צוחקים עלינו. הגיע הזמן למדיניות הפוכה ב-180 מעלות", אמר וקרא לראש הממשלה לתת למפלגתו את תיק הביטחון "כדי שאנחנו נשלים את המלאכה".

 

ציוץ של בנט, 2019
בנט, נובמבר 2019

ציוץ של בנט, נובמבר 2019
"צריך למעוך את חמאס", בנט לפני כחודשיים

 לפני כחודש וחצי, ימים ספורים לפני מבצע "חגורה שחורה" בעזה, צייץ בנט כי סבבי לחימה והסדרה מול חמאס אינם הפתרון, וכי ברצועה "צריך לעשות טיפול שורש". בציוץ אחר, בחודש מארס האחרון קבע ש"צריך למעוך את חמאס. זה אפשרי".

 

 

משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל טענה היום כי השבת גופתו של בנה אינה חלק מההסכם המתגבש עם חמאס. "בשביל שקט מזויף, הקבינט יחליט היום למכור את ערכי צה"ל ומדינת ישראל. ההסדרה כבר התחילה וישראל לא גבתה שום דבר מחמאס תמורתה", התלוננו הוריו של גולדין. "בעזה יש השקעות של מיליארדים, שדרוג של תשתיות המים, החשמל והביוב ובנוסף מוקמים בתי חולים ומפעלים. ממשלת ישראל החליטה לתת פרסים ומתנות לחמאס בלי לדרוש תמורתם דבר".