המסרים מעזה הובילו לתום הסבב? מאז השיגורים והתקיפות בלילה שבין שישי לשבת, השקט המתוח בדרום נשמר – לצד היערכות ביטחונית מוגברת. בכיר בפלגים הפלסטיניים בעזה חשף הבוקר (ראשון) את המסרים שהועברו למתווכים ממצרים – והזעם על הדרישה "להמתין" עד שהמשבר הפוליטי ייפתר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נאיל אבו עודה, בכיר בפלגים הפלסטיניים בעזה, שלח מספר מכתבים למצרים שמתווכת בין הצדדים ולגורמים בינלאומיים נוספים שמתווכים. בריאיון לאתר "דוניה אל ווטן" הפלסטיני אמר אבו עודה כי "המכתבים הדגישו שלא ניתן להשלים עם המצב בעזה, עם המתקפות של הכיבוש – הפלגים מבהירים שלא יבליגו על כך".

עוד הצהיר כי הפלגים החליטו ש"סבלנותם לא תתארך אל מול פעולות הכיבוש". עוד גינה את צעדי ישראל, שאותם כינה "פלישה ופשעים שמבוצעים כלפי אנשים שוחרי שלום בצעדות השיבה".

הבכיר גם התייחס להסדרה בעזה וטען: "אין תגובה מצרית חיובית בנוגע ליישום הישראלי של כל ההבנות בעזה". לדבריו, ישראל מקשרת בין יישום ההבנות להקמת ממשלה חדשה, אך פלגי ההתנגדות "לא יהיו בני ערובה של הבחירות בישראל".

בתום סוף שבוע מתוח במהלכו נורו למעלה מ-11 רקטות לעבר ישראל, נערכים במערכת הביטחון לתרחיש של חידוש ירי הרקטות והרחבת טווח השיגורים אל עבר אזורים נוספים - זאת למרות ההערכה שסבב הלחימה הנוכחי הסתיים. גורם בכיר אמר אמש לחדשות 12 כי "הסבב הזה - מאחורינו".

גם הבוקר השקט היחסי בדרום נשמר וההנחיה לתושבים היא לחזור לשגרה. עם זאת, בחיל האוויר ובצה"ל כולו ממשיכים לשמור על כוננות גבוהה, ומבצעים התאמות במערך ההגנה האווירית ובמערכים נוספים נוכח האפשרות שהמצב יסלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים במהלך השבת התייעצות עם ראשי מערכת הביטחון והנחה את צה"ל על התגובה ועל ההיערכות להמשך. היום בשעה 13:30 יתכנסו שרי הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לדון בהתפתחויות האחרונות.