לקראת עסקה? חמאס חשף: 5 מדינות ערביות ומערביות היו מעורבות לאחרונה בניסיון להניע משא ומתן בין ישראל לארגון הטרור כדי להביא לעסקת חילופי אסירים חדשה. חבר הלשכה המדינית של חמאס מוסא דודין אמר כי הניסיון האחרון "היה לאחרונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון לתקשורת הפלסטינית אמר דודין כי מי שעמדה בראש המגעים לשחרור החיילים הישראלים המוחזקים ברצועת עזה היא מצרים, ששיתפה פעולה בנושא יחד עם קטר, טורקיה, שבדיה וגרמניה. "'ניסיונות אלה לא התקדמו בשל חוסר העקביות של הכיבוש וחוסר הבשלות להתחיל לטפל בנושא הזה", אמר.

בכיר החמאס האשים את ישראל בכך שעצרה בתקופה האחרונה מחדש פלסטינים רבים שהיו עצורים בעבר, ולטענתו – המעצרים הללו הביאו לפיצוץ המגעים. "בלתי אפשרי לבצע עסקה חדשה עד שהכיבוש לא ישחרר את האסירים שהיא עצרה מחדש, שאר התנאים יבשילו במשא ומתן עקיף". עוד אמר כי "מורכבות המצב הפוליטי בישות הישראלית בין הצדדים הפוליטיים הישראליים מטילים צל כבד על האינטרס של האסירים הציוניים ובני משפחותיהם".

דודין פנה גם לאסירים הפלסטיניים בבתי הכלא בישראל, הצדיע להם על נחישותם ועל כך שהם דבקים במטרה להשתחרר בהקדם האפשרי: "הימים הקרובים יוכיחו שההתנגדות רצינית מאוד במרדף אחר השגת המטרה הקדושה והגדולה הזו".