שר הביטחון נפתלי בנט נפגש היום (שני) לראשונה מאז מונה לתפקיד עם חברי פורום המטה הכללי של צה"ל. במהלך הדברים התייחס בנט לטענות על 'הדתה' בצבא: "האוטוריטה היחידה בצה"ל היא המפקדים ולא אף אחד אחר, אין שרשרת פיקוד אלטרנטיבית". בנט הוסיף גם: "המשימה של צה"ל היא לקיים את הנצח של המדינה היהודית בארץ ישראל, לצד הנחלת הערכים והמורשת שלנו בצה"ל".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שר הביטחון בנט, שנכנס לתפקידו בשבוע שעבר בעיצומה של ההסלמה, הודה לחיילי ומפקדי צה"ל: "תודה לכם על כ"כ הרבה שנים, בהן כל מי שיושב פה תורם לדבר החשוב ביותר וזה קיום המדינה היהודית והעם היהודי בארץ ישראל. אני מגיע לכאן ביראת קודש, יש המון מה ללמוד".

שר הביטחון נפתלי בנט בפורום המטכ
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

השר בנט, שבעבר מתח ביקורת על אופן הפעלתו של צה"ל - בעיקר ברצועת עזה, אמר כי הוא סומך על המפקדים של הצבא. "אני סומך עליך, הרמטכ"ל, ועליכם, חברי המטכ"ל, ומפקדי צה"ל באופן מוחלט, אני חושב שהרמה של צה"ל והמטכ"ל היא גבוהה מאוד. ההתרשמות שלי היא שאתם קשובים, לא ראיתי אף אחד שבא רק עם סימני קריאה".

בנט התייחס גם למפת האיומים הניצבת בפני צה"ל וישראל בתקופה הקרובה. "תמונת המצב בכל הגזרות מורכבת מאוד ומלאת איומים, אבל גם מלאת הזדמנויות עצומות", אמר. "הדרך היחידה של אויבנו לגבור עלינו היא לתת לנו תחושה שלא מגיע לנו לחיות בארץ הזו, לאבד את כוח האמונה בצדקת דרכנו. הרמטכ"ל, אני יודע שזה מאוד עמוק במה שאתה משריש".

לבסוף, בנט התייחס לנושא הטענות, המופנות לעתים קרובות לעבר הציבור אותו הוא מייצג, וטען כי אין תחליף למפקדים: "האוטוריטה היחידה בצה"ל היא המפקדים ולא אף אחד אחר, אין שרשרת פיקוד אלטרנטיבית".