על רקע סבב ההסלמה האחרון וירי הרקטות לעבר שורה של יישובים בישראל, בפיקוד העורף החליטו להשיק קבוצות ייעודיות באפליקציית הטלגרם, שבהן יעברו הנחיות ועדכונים חשובים במצב חירום - לפי אזורים. כל אחת מבין ארבע הקבוצות החדשות תהיה מיועדת לגזרה אחרת: פיקוד העורף-צפון, פיקוד העורף-מרכז, פיקוד העורף-דרום ופיקוד העורף ארצי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הרעיון נולד לאור הבנת הצורך הציבורי לקבל מידע רלוונטי לאזורים ספציפיים וערוצי הטלגרם יעמדו לרשות האזרחים ויהוו ערוצים שקטים למסירת מידע. 

בפיקוד העורף הסבירו כי בערוצים הייעודים יופצו עדכונים לגבי התרעות והנחיות פיקוד העורף באירועי החירום השונים. הערוצים ישמשו את האזרחים כערוצים רשמיים של צה"ל ופיקוד העורף למסירת הנחיות ועדכונים מאומתים וחשובים. 

הרעיון החדשני לפיתוח התרעות "צבע אדום" ברשתות החברתיות עלה במהלך האקתון של אגף התקשוב וההגנה בסייבר ופיקוד העורף. בחודש שעבר הוחלט לממש את הרעיון היצירתי ולפתוח קבוצת טלגרם שתהיה מחוברת למערכת ההתרעה של פיקוד העורף.

את הפיתוח הוביל ענף תכנית התקשוב וההתרעה לעורף באגף התקשוב המתעסק בפיתוח והפעלת מערכות התרעה מתקדמות לתושבי ישראל ולצה"ל בשגרה ובחירום בשיתוף פיקוד העורף. "מרגע קבלת ההחלטה לפיתוח היכולת פיתחנו את המערכת והבאנו אותה לידי מבצוע בפרק זמן של ימים בודדים", מסביר רע"ן תכנית התקשוב וההתרעה לעורף באגף התקשוב, סא"ל עידן אוכמן, "היכולת מהווה נדבך נוסף ומשלים ליכולת ההתרעה לאזרח בכל מקום ובכל זמן".