צה"ל תקף לפנות בוקר (חמישי) בצפון רצועת עזה, לאחר שבמהלך הלילה נורו רקטות לעבר העיר שדרות והיישוב איבים שבעוטף עזה. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב תקפו אתר לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס. אחרי כשבועיים של שקט יחסי בדרום, הלילה יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה ששוגרה לעבר שטח ישראל, לאחר שאזעקת "צבע אדום" נשמעה בעיר שדרות ביישוב איבים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למרכז הרפואי ברזילי באשקלון פונו שני נפגעים משדרות - נפגע חרדה אחד, ופצועה אחת קל שנפגעה במהלך הריצה למרחב המוגן. 

בעקבות הירי הודיע הבוקר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, כי מרחב הדיג ברצועה יצומצם. מרחב הדיג יעמוד על עשרה מיילים ימיים עד להודעה חדשה, כך על פי הודעת מתפ"ש.

לפני כשבועיים אזעקת "צבע אדום" נשמעה בשדרות וביישובי עוטף עזה. אז מסרו בצה"ל כי זוהו שלושה שיגורים של רקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל, וכל הרקטות שנורו - יורטו בהצלחה. ההתרעה הופעלה בגבים, מכללת ספיר, מטווח ניר-עם, ניר עם, שדרות, איבים, ברור חיל, מפלסים, אור הנר וארז. 

בתגובה לירי לפני כשבועיים, מטוסי ומסוקי קרב של חיל האוויר תקפו מספר יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, כך על פי הודעת דובר צה"ל. עמדה צבאית של הכוח הימי של הארגון הושמדה, והותקף גם מחנה צבאי ובו מחסנים, משרדים ועמדות שמירה. על פי דיווחים פלסטינים שני בני אדם נפצעו מתקיפות צה"ל.