"תדע כל אם עבריה שמסרה את גורל בניה לידי המפקדים הראויים לכך" –  אבל מיהם אותם מפקדים, מהיכן הם מגיעים בארץ, האם הם הבכורים או הצעירים במשפחותיהם, ומה הם ייקחו לאי בודד? עם הגיעו של קורס הקצינים לסיום, צה"ל פרסם פרטים חדשים שיכולים לסייע לציבור לאפיין את הקצין הישראלי הממוצע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לא פחות מ-50% מהקצינים שסיימו עתה את הקורס מתגוררים בעיר, 20.2% מגיעים מיישובים קהילתיים, ובאופן מפתיע במקצת 6% בלבד מהקצינים הם קיבוצניקים במקור. גם לבכורים יש רוב בקורס הקצינים שנגמר – עם 40.2% מהמסיימים. 36.1% מהקצינים שסיימו הם אמצעיים, ואחרונים חביבים, הצעירים במשפחתם, מהווים רק 23.7% מהחיילים בקורס.

נתונים על הקצינים שסיימו את הקורס קק
נתונים על הקצינים שסיימו את הקורס | עיבוד: דובר צה"ל
נתונים על הקצינים שסיימו את הקורס קק
נתונים על הקצינים החדשים | עיבוד: דובר צה"ל

אחד הדברים שמאפיינים את הדור אליו משתייכים אותם קצינים חדשים הוא הרשתות החברתיות, ואכן 63% מהקצינים העידו על עצמם שהרשת החברתית שבה הם הכי פעילים היא דווקא האינסטגרם, לעומת 31.1% שבחרו בפייסבוק. 60.6% מהקצינים לקחו חלק בתנועת נוער בצעירותם, וכמעט 50% מהם עשו שנת שירות, מכינה, ישיבה או מדרשה לפני הצבא.

נתונים על הקצינים שסיימו את הקורס קק
נתונים על הקצינים החדשים | עיבוד: דובר צה"ל

כיאה לחיילים בצבא ההגנה לישראל, 39.1% מהקצינים טענו שייקחו אתם לאי בודד אולר לדרמן ו-35.4% אמרו שייקחו דווקא פק"ל קפה. 74.2% ענו בחיוב כשנשאלו האם הם לקחו חלק בפעילות מבצעית ו-64% סיפרו שלא חייכו בתמונת החוגר שלהם.