משפחותיהם של קורבנות הפיגוע באזור התעשייה בברקן מציינות הבוקר (ראשון) שנה למות יקיריהן. בבוקר כ"ח בתשרי תשע"ט (7 באוקטובר 2018) רצח המחבל אשרף נעוואלה את זיו חג'בי ז"ל ואת קים לבנגרונד-יחזקאל ז"ל שעבדו במפעל במקום, ואז נמלט. הוא חוסל ע"י לוחמי ימ"מ באזור שכם בתום מצוד ארוך אחריו שנמשך כחודשיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

איריס חג'בי, אמו של זיו ז"ל שהותיר אחריו אישה ושני ילדים, פרסמה הבוקר פוסט בחשבון הפייסבוק שלה ושבו פנתה לבנה: "זיו בני היקר, זהו היום הארור בחיי. יום הרצח שלך ע"י מחבל נתעב. זהו היום ששינה את כל חיי מקצה לקצה, והפך אותי לאישה עצובה בלי שמחת חיים".

עוד הוסיפה חג'בי, במכתב: "בשעה 8 בבוקר בדיוק אנחנו עולים לקבר - השעה שבה כבר לא היית בחיים והפכת להיות נשמה שמסתובבת בעולם. בשבילי הפכת להיות הפרפר הלבן שמסתובב בחצר של הבית".

קים לבנגרונד ז
הותירה אחריה בעל וילד קטן. קים לבנגרונד-יחזקאל ז"ל | צילום: חדשות

"בכל שבוע אני מגיעה לבקר אותך אחרי הבישולים ביום שישי", סיפרה אמו של חג'בי. "אתמול בצהריים, בדיוק בשעה שבה ראיתי אותך בבית בפעם האחרונה, קיבלתי תמונות ששלחו החבר'ה שלך מהצבא - ופרצתי בבכי היסטרי. איך החיוך שלך ממלא כל תמונה עם החברים מהצבא. כמה אהבת את מה שעשית ואת החברים שאיתם עבדת".

"שנה שלמה לא חלמתי אף חלום, אבל בשבוע שעבר חלמתי בפעם הראשונה שאני נמצאת בחצר ומטפלת בפרחים ובצמחים - ופתאום הופיע הפרפר הלבן", כתבה איריס לבנה. "הוא התקרב אליי, פתחתי את היד והוא התיישב עליה והרגשתי שזה אתה שבאת אלי הכי קרוב. אתה כל כך חסר לי. אני מתגעגעת אליך מאוד בן יקר שלי".

_OBJ

ירה למוות בעובדי המפעל והסתתר במשך חודשיים

בתחילת אוקטובר שעבר הגיע המחבל אשרף נעוואלה למפעל שבו עבד באזור התעשייה בברקן ולקח אזיקונים מהמחסן בטענה שבכוונתו "לתקן את החשמל במשרד". לאחר מכן, הוא כפת את קים יחזקאל-לבנגרונד ז"ל, אם לתינוק בן שנה וחצי מראש העין, ורצח אותה ואת זיו חג'בי ז"ל מטווח קצר ופצע אישה נוספת. המחבל נמלט מהזירה. כחודשיים לאחר שנמלט, חוסל נעוואלה במהלך מבצע משותף של שב"כ, צה"ל והמשטרה שהגיעו לעצור אותו בביתו בתום פעילות מודיעינית ומבצעית נרחבת.