צמיגים של יותר מ-100 רכבים נוקבו היום (שני) בשכונת שועפט שבירושלים, וכתובות נאצה רוססו על קירות שהיו באזור. באחת הכתובות נכתב: "כשהיהודים נדקרים לא שותקים", ובכתובת אחרת: "ערבים=אויבים", ומתחתיה צויר מגן-דוד. המשטרה פתחה בחקירה והקימה מערך סיוע לנהגים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הדיווח על הנזקים הגיע אל מוקד המשטרה הבוקר וחוקרים ואנשי מז"פ הגיעו לאסוף ראיות וממצאים מהזירה. בין היתר, מתבצע איסוף צילומים של מצלמות אבטחה בניסיון להתחקות אחר מבצעי פשע השנאה. באחד התיעודים מהלילה ניתן לראות את רעולי הפנים עוברים בין המכוניות ומנקבים את צמיגיהן בעזרת חפץ חד.

כתובת שרוססה בשכונת שועפט
"ערבים-אויבים", הבוקר בשועפט

כשיהודים נדקרים לא שותקים (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

במשטרה החליטו לסייע לנהגים שרכביהם הושחתו ופתחו חפ"ק מיוחד במקום, והשוטרים בזירה מספקים לנהגים את האישורים המתאימים עבור חברות הביטוח ומעסיקיהם. במקביל הציבה המשטרה אוטובוס שמסיע את הנהגים מאיזור מגוריהם לחפ"ק ולנקודות משטרה אחרות, שם יוכלו לקבל את הסיוע הראשוני המתבקש.

לפי שעה החקירה מתמקדמת בניסיון לאתר מצלמות אבטחה שתיעדו את מבצעי המעשה. ההערכה הראשונית היא שמדובר בכמה אנשים שפעלו במחנה הפליטים במשך דקות ארוכות, ובמהלכן ניקבו את צמיגיהן של המכוניות וריססו את כתובות הנאצה.

מפורום "תג מאיר" הנאבק בפשעי שנאה נמסר בתגובה לאירועים: "בחסות הכאוס הפוליטי, פושעי תג מחיר פועלים ללא הפרעה במדינת ישראל, יהודה ושומרון. בימים ההם אין שלטון מרכזי בישראל, ואיש הישר בעיניו יעשה"‎.