הילדה בת ה-8 מחולון שהתמוטטה בזמן אזעקת צבע אדום בעיר "סבלה ככל הנראה מהפרעת קצב שנבעה מהתקף חרדה", כך הסביר ד"ר ציון חורי, מנהל טיפול נמרץ ילדים בבית החולים וולפסון. לדבריו, "מדובר במקרה נדיר, אך זה קורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשיחה עם החדשות הוסיף חורי: "למזלה השכנים התחילו מיד בהחייאה ומד"א הגיעו די מהר והמשיכו. מצבה יציב יותר חרף העובדה שיש לה עדיין הפרעות קצב". 

"באופן מקרי היה לנו עוד מקרה דומה לפני כשנה, אבל זה די נדיר", הוסיף חורי. "לא ראינו הרבה מקרים כאלה בחיים שלנו, אבל אני אופטימי שהיא תתאושש ואני בונה על זה שההחייאה הייתה טובה וכל השלבים בוצעו ויבואו לידי ביטוי בהחלמה מלאה". 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע לבית החולים לבקר את הילדה וגם התייחס לסבב הלחימה האחרון. הוא עדכן כי חל שיפור קל במצבה וטען: למהלכים האחרונים אין תזמון פוליטי, השיקול היחידי שהדרג המדיני רואה לנגד עיניו הוא הביטחוני בלבד.

"היא התעוררה קצת, אפשר להגיד שהיא משתפרת ואני מקווה שכבר בימים הקרובים היא תשוחרר גם כן", אמר והתייחס להיערכות של מערכת הבריאות בצל ההסלמה. "אנחנו ערוכים טוב, אנחנו כמובן לא יודעים מה יהיה בימים הקרובים (אבל) אנחנו בהחלט שבעי רצון, גם בבתי החולים וגם בבריאות הנפש וגם בכל מיני דברים אחרים. אנחנו מטפלים בזה נכון. אני מקווה שהעסק הזה, המלחמה הזאת, המבצע הזה, יסתיים מהר מאוד ושלא נצטרך לפנות כל מיני מקומות".

"אחרי האזעקה היא פשוט התמוטטה"

כאמור, בת ה-8 התמוטטה בביתה בחולון בזמן אזעקה שנשמעה הבוקר בעיר. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה וביצעו בה פעולות החייאה עד ששב לה הדופק, ופינו אותה במצב קשה ויציב לבית החולים וולפסון, כשהיא מורדמת ומונשמת. בהמשך מסרה מנהלת מיון הילדים במרכז הרפואי וולפסון, ד"ר גילה מאירסון, כי חלה התייצבות במצבה של הילדה. 

"דקה או שתי דקות אחרי האזעקה היא פשוט התמוטטה", סיפרה אמה של הילדה לחדשות 12. "הזמנו מד"א, עשו לה החייאה ומאז אנחנו פה. היא לא הייתה בהכרה בזמן שזה קרה, אנחנו לא יודעים מה זה, מנסים לייצב את המצב שלה".

"כשהגענו למקום הבחנו בחדר המדרגות של הבניין בילדה כבת 8 מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה", סיפר פרמדיק מד"א אנדרי ירמייב. "סיפרו לנו שבזמן האזעקה הם יצאו להתמגן בחדר המדרגות ואז היא איבדה את הכרתה. הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל פעולות החייאה מתקדמות, עיסויים, הנשמות, מתן מכות חשמל וטיפול תרופתי עד שחזר הדופק", הוסיף הפרמדיק. "ייצבנו את מצבה ואז פינינו אותה לבית החולים כשהיא במצב קשה ויציב, מורדמת ומונשמת".