המסר לחיילים - "אתם מגינים עלינו, אנחנו נגן עליכם": היום (רביעי) התקיים טקס מסדר כנפיים למסיימי קורס 179. בטקס, שהוזז לאולם פנימי בגלל מזג האוויר, נשאו דברים הרמטכ"ל אביב כוכבי, מפקד חיל האוויר עמיקם נורקין וגם שר הביטחון נפתלי בנט, שתקף בחריפות את המהלכים בהאג נגד ישראל. מפקד חיל האוויר, מנגד, הצהיר כי "החיל כולו ערוך ומוכן" - שעות לאחר אזהרות הרמטכ"ל מפני מלחמה מתקרבת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נורקין התייחס בנאומו למבצע "חגורה שחורה" בעזה, יממה לאחר שממצאי התחקיר פורסמו. "במבצע הזה שברנו שיא של דיוק בתכנון ובביצוע", אמר. "פגענו במחבלים רבים בדרכם לשגר רקטות, תקפנו תשתיות והגנו על תושבי הדרום. אני גאה במקצועיות בה הדברים נעשו - הן בפיקוד הדרום והן בחיל האוויר. זו פעולה משותפת הנסמכת על אמון הדדי".

"הרחבנו את מעטפת הביצועים האוויריים"

מפקד חיל האוויר התייחס באופן מרומז למצב הביטחוני ואמר: "אני יודע שנעמוד בפני אתגרים מורכבים - אני גם יודע שנוכל להם. האתגרים שבפתח הם סיבה טובה לעבודה קשה ובלתי מתפשרת של המשרתים בחיל האוויר".

עוד אמר: "בעומדנו כאן, טייסות החיל כולן נמצאות במוכנות גבוהה, סוללות ההגנה האווירית פרוסות בגבולות - והחיל כולו דרוך ומוכן. הישגי השנה האחרונה הן מקור לגאווה עבורי. הרחבנו את מעטפת הביצועים האווירית, העמקנו את השותפות עם גופי צה"ל השונים וחיזקנו את הקשרים עם חיילות האוויר מהעולם".

נפתלי בנט
"נילחם בהאג כאילו אין טרור". בנט | צילום: החדשות

בוגרי קורס טיס 179
מפקד חיל האוויר מברך את בוגרי הקורס | צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל כוכבי קרא לבוגרי הקורס לענוד בגאווה את הכנפיים אך לזכור "שגאווה אינה היפוכה של צניעות. ענדו את הכנפיים ואיתן את תכונות הקצין והטייס - דוגמה אישית, מופת וערכים. אני מעריך אתכם מאוד, אני גאה בכם מאוד, אני סומך עליכם - מאוד".

 גם שר הביטחון נפתלי בנט נאם ואמר: "בשנים הקרובות אנו נחזק את עוצמתו של חיל האוויר ליכולת התקפית חסרת תקדים: יותר קטלני, יותר מדוייק ובעל זרוע ארוכה יותר, רבת יותר עוצמה, ולטווחים רחוקים יותר".

בנט בירך את הטייסים החדשים ואמר: "טוב לנו, לאזרחי ישראל שאלו הם חייליה ומפקדיה, וטוב לה שיש לה חיל אוויר עם טייסים ונווטים מצטיינים כאלו. אני מברך את כולכם, ואותנו, שתמריאו בלב אמיץ, שתאחזו בהגא ביד בוטחת ושתובילו את החיל הזה לגבהים חדשים".

נפתלי בנט בטקס מסדר כנפיים
נפתלי בנט במהלך טקס מסדר הכנפיים | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

"לא ניתן לאנטישמיות להיכנס לקוקפיט"

את עיקר נאומו הדגיש לאפשרות שישראלים ייחקרו בחשד לפשעי מלחמה בבית הדין בהאג. "אני יודע, שכשאתם יוצאים לגיחה ומהווים את ידינו הארוכה שפוגעת במדויק במבקשי רעתנו, אתם מתמודדים באופן מופתי בלחץ כבד", ציין בנט. "ללחץ הזה נוסף בימים האחרונים מרכיב נוסף: בית הדין הבינלאומי בהאג. אסור שזה ירפה את ידכם".

*אני פונה כאן באופן ברור ללוחמי צה״ל ומפקדיו, בעבר ובהווה מדינת ישראל תספק כיפת ברזל משפטית לחייליה ולקציניה - אתם מגינים עלינו, אנחנו נגן עליכם", הבהיר. "אף חייל ואף מפקד לא יירתע מלהגן על חיי עמו ומשפחתו בגלל בית הדין הצבוע בהאג".

בוגרי קורס טיס 179
בוגרי הקורס חוגגים בתם הטקס | צילום: דובר צה"ל

בנט הוסף ותקף: "האג הוא בית היוצר לאנטישמיות מודרנית. ועכשיו, כשהתמונה מתבהרת, אנחנו צריכים להתייחס אליהם ככאלה.אנחנו נילחם בטרור כאילו אין האג ונילחם בהאג כאילו אין טרור - לא ניתן לאנטישמיות הזאת להיכנס לקוקפיט".