טקס הכפפת עוצבת קלע דוד לעוצבת האש על יחידותיה, בסדיר ובמילואים, נערך היום (ראשון) במעמד מפקד זרוע היבשה, האלוף יואל סטריק, מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, מפקד עוצבת האש אלוף ירון פינקלמן, קצין תותחנים ראשי, תת-אלוף אבירם סלע ומפקד עוצבת קלע דוד אלוף-משנה ת'. 

  לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מדובר צה"ל נמסר כי מדובר במהלך ארגוני שמהווה חלק מהתוכנית הרב-שנתית "תנופה", שמביא לידי ביטוי שניים מהעקרונות המרכזיים, שהם חיזוק הקצה המבצעי על ידי העלאת העצמאות וכושר הלחימה של יחידות החוד בצה"ל והעצמת שלילת יכולות האויב כמרכיב מרכזי בהכרעתו.

במהלך הזה, צה"ל לוקח למעשה לראשונה יחידה מסווגת – במקרה תקדימי זה את אגד 214 ("עוצבת קלע דוד") של התותחנים – שמפעילה חימוש מונחה מדויק ועושה שימוש בטיל סודי וייחודי שפותח בישראל ומעתיק אותה לאוגדה המיוחדת 98, היחידה שאמורה לעשות את כל פעולות העומק של צה"ל. 

השינוי הגדול שיבוא עם המהלך קשור למהלך גדול מאוד של צה"ל – להגדיל את מלאי החימוש המדויק שלו, לירות חימוש מדויק מהאוויר, מהקרקע ורקטות מדויקות. בכך תהיה לצבא יכולת להפעיל חימוש מדויק ובכמויות גדולות מאוד, דבר שאמור לתת לצבא את מה שהוא שהכי חשוב בהכרעת האויב - שלילת היכולות שלו.

"חוד חנית טקטי, עם יכולות אסטרטגיות"

קצין התותחנים הראשי תת-אלוף אבירם סלע אמר: "ציירנו לעצמנו 'מפת דרכים', ויצאנו אל המשימה. השתנותה של העוצבה - היא אבן דרך משמעותית במסע. לצד הקמת יכולות הפעלת אש בגדודי היבשה, מכלולי אש מחוזקים במפקדות החטיבות הסדירות, הקמת יחידות את"ר הטרוגניות, וחטיבות אש קטלניות, מהווה העברת העוצבה ממפקדת חיל התותחנים אל אוגדה 98 - יותר מסידור ארגוני. לא עוד עוצבה לבניין כוח - אלא חטיבת אש קטלנית, בעוצבת התמרון המשמעותית והמורכבת שבצבא היבשה. חוד חנית טקטי, עם יכולות אסטרטגיות".

מפקד עוצבת "האש" תת-אלוף ירון פינקלמן אמר: "אבן קלעו של דוד חתכה באויר במהירות, הכתה בענק הפלשתי והפילה אותו אפיים ארצה. באותו הרגע ניצח המחנה הישראלי. ניצחון המעטים מול הרבים, התחבולה, הנועזות, רוח ההתנדבות והחתירה למגע, היא גם הפכה לאתוס המכונן של עוצבת קלע דוד. ביום זה שבה העוצבה אל אוגדה 98. מהלך שתכליתו הגברת האפקטיביות המבצעית, הקטלניות והחדשנות. זהו מהלך מבורך, פרי יוזמה שמבקש לטייב את היכולות המבצעיות. עוצבת 'קלע דוד' - יחדיו נמשיך לפעול לחשל רוחנו, וכשנדרש להכות נכה באויב באש ובברזל".