עשרות חיילות וקצינות צה"ל לשעבר יחד עם נשות ציבור רבות חתמו על מכתב ששוגר היום (חמישי) לשר הביטחון והרמטכ"ל בו הביעו את דאגתן מהקולות הנשמעים לאחרונה נגד השירות המשותף. "אנו דורשות כי תחל להתקיים בכל יחידות צה"ל תכנית לימודית חברתית אשר תאפשר את השילוב מתוך מקום מכבד לחיים משותפים", חתמו עשרות הנשים המקדישות את חייהן לשירות הצבאי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחרונה יש מי שמבקשים להנמיך את קומתנו המגדרית ומבקשים לקרוע לגזרים את המארג הכל כך ישראלי שנוצר בשנים הרבות בהן צה"ל קיים", כתבו חיילות וקצינות צה"ל. במכתב שנשלח לנפתלי בנט ורב אלוף אביב כוכבי דרשו הנשים מהדרג הבכיר לקום ולהגן על השירות המשותף: "השירות המשותף בצה"ל והצלחתו הוא אחד המסמרות לחברה ישראלית מכבדת שוויונית ועוצמתית".

בעקבות המכתב זימן הרמטכ"ל כוכבי ליום ראשון את הנשים לפגישה אצל היועצת שלו לענייני נשים. בין החותמות: דורית רביניאן, טיטי איינהו, רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון לשעבר, פרופסור דינה בן יהודה שקיבלה צל"ש במלחמת יום כיפור וכן הקצינה במילואים רחלי גולדבלט, שהיא גם יוזמת המכתב. 

"אנו דורשות כי תחל להתקיים בכל יחידות צה"ל תכנית לימודית חברתית אשר תאפשר את השילוב מתוך מקום מכבד לחיים משותפים", רשמו עשרות החיילות והקצינות. "ובנוסף שיינתן ביטוי ציבורי רשמי של צהל ומשרד הביטחון כדוגמת הצגת תכנית עבודה שנתית לפרויקטים צה"ליים המחזקים את השירות המשותף עם דגש על הצגת פרויקטים חדשים אשר מעלים על נס את התרומה הנשית המשמעותית בכל היחידות ואגפי הצבא".