ברקע ההכרזה על הפסקת אש ועל חזרה מלאה לשגרה ברחבי הארץ, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (חמישי) סיור ביטחוני במרכז ניהול יירוטים ובסוללת כיפת ברזל. במהלך ביקורו איים נתניהו ואמר כי "אנחנו יכולים להגיע לכל אחד, אפילו במיטתו", ולדבריו "האויבים שלנו קיבלו את המסר הזה". ראש הממשלה הוסיף כי הוא "סומך על כוחותינו שימשיכו להשתפר ולעשות כל מה שדרוש כדי להבטיח את ביטחון ישראל". 

לפי נתניהו, ישראל הגיעה ל"הישג אדיר", ו"מטרות המבצע הושגו כבר עכשיו במלואן. מטרת המבצע הייתה סיכול ממוקד של מפקד הג'יהאד האיסלtמי, הוא חוסל. האויבים שלנו קיבלו את המסר – אנחנו יכולים להגיע לכל אחד". 

במהלך ביקורו קיבל ראש הממשלה סקירה על פעילות מערך ההגנה האווירית בימים האחרונים ממפקד המערך תא"ל רן כוכב, ושוחח עם לוחמים וטכנאים ממערך ההגנה האווירית בסוללת כיפת ברזל.

רמז ישראלי ראשון
נתניהו והרמטכ"ל אביב כוכבי | צילום: AP
הרקטה שנפלה בעוטף עזה
שרידי רקטה שנפלה בשטח ישראל
תקיפות חיל האוויר בעזה
תקיפות חיל האוויר בעזה

"אני רוצה לברך את הלוחמים והלוחמות ואת המפקדים והמפקדות, על ההישג היוצא מן הכלל של מערכת ההגנה שלנו שפעלה היטב, יחד עם האזרחים שנשמעו להוראות פיקוד העורף. הצלחנו למנוע פגיעות כלשהן עד לרגע זה", אמר נתניהו. 

"מטרות המבצע הושגו כבר עכשיו במלואן. מטרת המבצע הייתה לעשות חיסול ממוקד של מפקד הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. הוא חוסל, ויחד איתו חוסלו עשרות מחבלים וגם עשרות מטרות תשתית חשובות של הג'יהאד האיסלאמי". 

לאחר הערכת מצב בפיקוד הדרום ובפיקוד העורף הוחלט להסיר את כלל המגבלות באזור עוטף עזה ובמערב לכיש. במקביל, בתום התייעצויות ביטחוניות הוחלט על חזרה לשגרה מלאה במעברים ארז וכרם שלום, כמו גם החזרת מרחב הדיג ל-15 מיילים ימיים. 

בנוסף, בהתאם להנחיות גורמי הביטחון גם תנועת הרכבות בין אשקלון לבאר שבע חודשה. מרכבת ישראל נמסר כי בתום בדיקות תקינות המסילה, תנועת הרכבות בקו הנגב המערבי צפויה לחזור בהדרגה לפעילות סדירה.