צו תקדימי נגד נציג הרשות הפלסטינית: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הוציא הערב (שני) צו שאוסר על פעילותו של עדנאן עית, שמוגדר על ידי הרשות הפלסטינית "מושל ירושלים". עית הוא מינוי אישי של יו"ר הרשות אבו מאזן: הוא הובא הערב למשטרת מחוז ירושלים, שם נמסר לו הצו המגביל את פעילותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ארדן הסביר כי החליט לראשונה להוציא צו שאוסר על פעילותו של עית באופן אישי: עד כה הוציא צווי הגבלה שאסרו על קיום אירועים שונים בשל תוכנם. מדובר במהלך תקדימי שמכוון לאדם בשל תפקידו ומעשיו בשם הרשות הפלסטינית בשטח מדינת ישראל - ואוסר עליו לקיים פעולות מטעם או במימון הרשות הפלסטינית.

עית הוא אזרח ישראלי, שמוגדר על ידי הרשות הפלסטינית כ"מושל ירושלים". מאז מינויו בשנת 2018 הוא החל להיות מעורב בקיום אירועים שונים ומימון פרוייקטים שונים, שחלקם נאסרו על ידי השר ארדן - כך נמסר ממשרדו.

עית אף נחקר על מעורבותו בחלק מהמקרים: בין היתר נחקרה מעורבותו גם בפרשת חטיפתו של סוחר הקרקעות עיסאם עקל, אזרח ישראל ואמריקאי שנחטף על ידי הרשות הפלסטינית והוחזק באופן בלתי חוקי במעצר במשך תקופה ארוכה, עד לשחרורו במעורבות אמריקנית.

מתמהמה. השר ארדן
השר ארדן, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

"אני אמשיך לפעול בתקיפות כנגד כל מי שמנסה לערער על ריבונותנו בירושלים", מסר ארדן. "הרשות הפלסטינית פועלת בכל דרך כדי לייצר אחיזה בבירתנו והוצאת הצו האישי הוא צעד נוסף במאבק החשוב הזה. בימים אלו אני מקדם חוק הקובע עונש של 5 שנות מאסר על פעילות לא חוקית מטעם הרשות הפלסטינית בתוך שטח מדינת ישראל ואנו חייבים לפעול בנוקשות כדי להרתיע גורמים עוינים הפועלים כנגד ישראל מתוך ירושלים" .