בישראל נערכים לאפשרות שיהיו ניסיונות נוספים של שיגור רקטות בתקופה הקרובה: לאחר ירי הרקטות לחרמון לפנות בוקר, במערכת הביטחון נערכים לכך שהאירנים ימשיכו לנסות ולירות לשטח ישראל כדי למנוע תקיפות עתידיות בשטח סוריה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנוסף, נודע כי הרקטות ששוגרו לפנות בוקר לישראל – ויורטו מעל שטח סוריה על ידי מערכת כיפת ברזל היו רקטות כבדות שהיו אמורות להסב נזק גדול.

היישוב החדש שלא כדאי לפספס ביקור בו
"הנחיות להמשך שגרה", רמת הגולן | צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90, חדשות

בשעה 4:52 לפנות בוקר שוגרו לשטח ישראל ארבע רקטות מאזור דמשק. אזעקות הופעלו בשורה של יישובים ברמת הגולן ובגליל, כיפת ברזל יירטה בהצלחה את כל השיגורים מבלי שהיו נפגעים או שנגרם נזק. 

רבע שעה לאחר המטח לצפון, דיווחה סוכנות הידיעות הסורית על תקיפה לכאורה במחסן רקטות בדמשק. בכלי תקשורת לא-רשמיים במדינה דווח אפילו כי מערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה הופעלו נגד "מטרות עוינות", אך מעבר לכך לא נמסרו פרטים נוספים על האירוע ולא הפנו אצבע מאשימה לעבר ישראל. 

הערכה: מיליציות פרו-אירניות אחראיות לירי מסוריה 

במערכת הביטחון בישראל מעריכים שמי שעומד מאחורי המטח לפנות בוקר מפאתי דמשק הם מיליציות שיעיות פרו-אירנית. שר הביטחון בנט קיים הבוקר התייעצות ביטחונית עם הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, ועם בכירי מערכת הביטחון בקריה שבתל אביב.

 
ההערכה היא כי לא קיים קשר בין הפיצוצים לבין התגובה בצפון. הדבר נראה לא סביר מפני שהדיווח בדמשק הגיע כרבע שעה לאחר שיגור הרקטות לגולן. אכן בתקופה האחרונה ישנם דיווחים על תקיפות ישראלית הן בשטח עירק והן באזור הגבול עם סוריה - שם האירנים מנסים למקם בסיסים למקם כוחות לפתח מעברים לשינוע נשק ואמצעים לשטח סוריה כולל כוחות לוחמים, במסגרת ההתבססות במרחב הזה.