שר הביטחון נפתלי בנט אישר היום (ראשון) להתחיל תכנון של שכונה יהודית נוספת במתחם השוק הסיטונאי של העיר חברון. ממשרד הביטחון נמסר כי המהלך יצור רצף טריטוריאלי ממערת המכפלה לשכונת אברהם אבינו ויביא להכפלת מספר התושבים היהודים בעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מבני השוק ייהרסו במסגרת פינוי בינוי ובמקומם ייבנו חנויות חדשות", הסבירו במשרד הביטחון. "זכויות הפלסטינים בקומת הקרקע יישמרו כפי שהן היום". ההחלטה התקבלה בתום סדרת דיונים שקיים שר הביטחון עם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, המנהל האזרחי, שב"כ וגורמי ביטחון נוספים.

השוק הסיטונאי בחברון
השוק הסיטונאי בחברון | צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת הגיב להחלטתו של בנט בביקורת חריפה. "ברוך גולדשטיין צופה בבנט מהגיהנום ומתמלא בגאווה", כתב כסיף בטוויטר. "עוד שכונת אפרטהייד בחברון תוביל להמשך הסבל של התושבים הפלסטינים בעיר, ולהמשך שפיכות הדמים. כנראה שכמה הרוגים זה מחיר שבנט שמח לשלם כשוחד בחירות לכהניסטים".

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בישיבת הממשלה לפעילות כוחות הביטחון ביהודה ושומרון. "ההצלחות שם מרשימות מאוד ושיתוף הפעולה בין השב"כ וצה"ל מניב תוצאות נפלאות למדינת ישראל", אמר נתניהו.

"בד בבד עם הלוחמה נגד הטרור, אנחנו מחזקים את מרכיבי הביטחון של היישובים ביהודה ושומרון, של אזרחי ישראל שם", הוסיף נתניהו. "זו ההצעה שתונח היום בפני הממשלה - 40 מיליון שקלים לחיזוק מרכיבי הביטחון. אנחנו נילחם בטרור. הם לא יעקרו אותנו מכאן, זו ארצנו".