בתגובה לירי הרקטה לשטח ישראל בפעם השנייה בתוך פחות מיממה, כלי טיס של חיל האוויר תקפו אמש (חמישי) מטרות טרור ברצועת עזה, בהן תשתית תת-קרקע ומטרה ימית של חמאס בדרום רצועת עזה ומתחם צבאי של ארגון הטרור בצפון הרצועה. התקיפה נעשתה בהכוונת חמ"ל "חופת אש" שבאוגדת עזה. מוקדם יותר הופעלה אזעקת צבע אדום ביישובי עוטף עזה כתוצאה משיגור רקטה שנפלה בשטח פתוח, סמוך לגדר המערכת. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לא ידוע על נזק או נפגעים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוקדם יותר אתמול נתפסו שני פלסטינים שחדרו לישראל ובחיפוש שנעשה בכליהם נמצאו סכינים. לפנות בוקר נורתה רקטה אחת מכיוון הרצועה לשטח ישראל והפעילה אזעקות באזור עוטף עזה ובשדרות. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה את הרקטה.

צבע אדום
שיגור רקטה מרצועת עזה. ארכיון | צילום: ap

למרכז הרפואי ברזילי באשקלון פונו שני נפגעים משדרות - נפגע חרדה אחד, ופצועה אחת קל שנפגעה במהלך הריצה למרחב המוגן. בתגובה לירי, תקפו מטוסי חיל האוויר תקפו לפנות בוקר אתר לייצור רקטות של ארגון חמאס בשטח הרצועה. בעקבות השיגור הודיע הבוקר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, כי מרחב הדיג ברצועה יצומצם. מרחב הדיג יעמוד על עשרה מיילים ימיים עד להודעה חדשה, כך על פי הודעת המתאם.

לפני שלושה ימים סוכל ניסיון חדירה מרצועת עזה, לאחר שמחבל חמוש שהתקרב לגדר המערכת בדרום רצועת עזה נורה על ידי כל טיס של חיל האוויר וככל הנראה חוסל. מצה"ל נמסר כי המחבל זוהה על ידי תצפיות, לא חדר לשטח ישראל ולא סיכן בשום שלב את יישובי העוטף. בתיעוד שפרסם דובר צה"ל מהאירוע נראה המחבל מתכופף עם הרובה ליד הגדר ונערך לבצע פיגוע, שניות לפני שחוסל מהאוויר.

לפני כשבועיים אזעקת צבע אדום נשמעה בשדרות וביישובי עוטף עזה. אז מסרו בצה"ל כי זוהו שלושה שיגורים של רקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל, וכל הרקטות שנורו - יורטו בהצלחה. ההתרעה הופעלה בגבים, מכללת ספיר, מטווח ניר-עם, ניר עם, שדרות, איבים, ברור חיל, מפלסים, אור הנר וארז. 

בתגובה לירי לפני כשבועיים, מטוסי ומסוקי קרב של חיל האוויר תקפו מספר יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, כך על פי הודעת דובר צה"ל. עמדה צבאית של הכוח הימי של הארגון הושמדה, והותקף גם מחנה צבאי ובו מחסנים, משרדים ועמדות שמירה. על פי דיווחים פלסטינים שני בני אדם נפצעו מתקיפות צה"ל.