שר הביטחון נפתלי בנט חתם הבוקר (רביעי) על צו עיקול לכספי משפחות של 8 מחבלים מורשעים בהיקף מצטבר של מאות אלפי שקלים. מדובר באזרחים ישראלים שהורשעו בעבירות טרור, מתוכם 5 מחבלים שנשפטו למאסר עולם: "אנו פועלים כדי שדם יהודים לא יהיה עוד משתלם כלכלית", מסר בנט לאחר שחתם על הצו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

צו העיקול מתייחס למשכורות החודשיות שמקבלים המחבלים מהרשות הפלסטינית בגין עבירות הטרור שביצעו, והוא הוחל גם על המוטבים, ובהם בני משפחותיהם של המורשעים. בין המחבלים שעליהם הוחל הצו: מופק נאיף חסן עירוק שהדריך והוביל שני מחבלים מתאבדים בפיגוע בתחנה המרכזית הישנה בת"א בו נהרגו 23 בני אדם ונשפט ל-30 שנות מאסר, והמחבלים אברהים מוחמד אברהים בכרי ויאסין חסאן סלאח בכרי שסייעו למחבל המתאבד באוטובוס בצומת מירון באוגוסט 2002 בו נהרגו 9 בני אדם ונידונו ל-9 מאסרי עולם כל אחד.

זוהי הפעם הראשונה שמדינת ישראל פועלת ישירות כנגד המחבלים, ובהמשך צפויים להיחתם צווים נוספים בנושא. הצו נחתם לאחר עבודת מטה שהוביל המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון, בשיתוף השב"כ, משטרת ישראל, השב"ס, הרשות לאיסור הלבנת הון וגורמים נוספים.

עם חתימתו על הצו ציין שר הביטחון כי בכוונתו להפעיל את כל הסמכויות החוקיות שעומדות לרשותו על מנת לחלט את המשכורות שמשולמות למחבלים בגין פעולות טרור שביצעו.