רכב ממוגן של מג"ב נרגם הערב (שבת) באבנים בכניסה ליישוב יצהר. באירוע לא נגרם נזק לא היו נפגעים. הלוחמים מבצעים סריקות אחר חשודים. "במערכת הביטחון מגנים כל ניסיון לפגוע בלוחמים שפועלים בגזרת יצהר באכיפת צו שטח צבאי סגור ובהגנה על חייהם של תושבי המקום", נמסר בתגובה לתקרית.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בפעם השלישית בחודש האחרון שבה מותקפים אנשים במערכת הביטחון באזור יצהר. בעקבות האירועים הוצב בגזרה גדוד ייעודי של מג"ב, שבין היתר אמור לאכוף צו שטח צבאי סגור שהוצא. ביום רביעי, לאחר שתיים מההתנגשויות האלימות עם אנשי הביטחון, הגיע לידי החדשות 12 תיעוד שבו נראית לוחמת מג"ב סוטרת לילד במהלך העימותים.

האירוע התרחש במאחז קומי אורי, שעלה לכותרות בין היתר לאחר יידוי האבנים שבו נפצע לוחם גולני. בסרטון נראים הלוחמים מתעמתים עם יושבי הגבעה ובסופו אחת הלוחמות סטרה לילד. 

ממג"ב נמסר אז בתגובה: "חרף הקללות, הגידופים והאלימות המילולית המופנת לעבר הלוחמים הפועלים באזור לעיתים קרובות, מצופה מכל לוחם ולוחמת לנהוג באיפוק, במקצועיות ובהתאם לנהלים ולערכי הארגון. המקרה ייבדק ויעבור לטיפול הגורמים המתאימים".

חשד להצתה של אוהל צה
האוהל שהוצת ביצהר בסוף השבוע הקודם

בהנהגת יצהר קראו להוציא לאלתר את שוטרי המג"ב מהשכונה ולבטל את צו השטח הצבאי הסגור: "אנחנו גרים פה, זה המקום שבו הילדים שלנו מסתובבים ומשחקים והולכים לחברים, וההחלטה לשים פה גדוד של שוטרי מג"ב ולדרוש תעודת זהות מכל אשה שהולכת לשכנה שלה היא דבר לא מתקבל על הדעת וכמובן שזה יוצר חיכוך. חמור ביותר ששוטרת תכה ילדים ותסטור ככה לילד. אנחנו דורשים שכוחות הביטחון יפסיקו את ההתעמרות הזו בתושבים, ושמישהו מלמעלה פשוט יקבל שכל".

בסוף השבוע הקודם הוצת אוהל של כוחות מג"ב, שמוצב בגבעת "כיפה סרוגה" הסמוכה ליצהר. החשוד בהצתה נמלט במהירות מהמקום ולא היו נפגעים באירוע. בתקרית נוספת בגזרה, שתיעוד בלעדי שלה פורסם במהדורה המרכזית, נראה עימות אלים נוסף ביום רביעי האחרון בגבעה שליד יצהר ושבה נוער הגבעות תקף לוחמי מג"ב - עד שאחד מהם אפילו נאלץ לדרוך את נשקו.