לפי דיווחים בתקשורת הסורית, בכיר בג׳יהאד האסלאמי הפלסטיני בסוריה, אכרם עג׳ורי, חוסל היום (שלישי) בתקיפה בדמשק. בנוסף דווח כי אדם נוסף נהרג ושישה נוספים נפצעו היום (שלישי) בתקיפה, שאירעה על פי הדיווח ליד שגרירות לבנון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אבו-אלעטא, בכיר הג'יהאד האסלאמי שחוסל ברצועת עזה (צילום: פלס)
אבו-אלעטא, בכיר הג'יהאד האסלאמי שחוסל ברצועת עזה | צילום: פלס

הדיווחים על התקיפה בסוריה מגיעים במקביל לחיסול בכיר מפקדי הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני ברצועת עזה, בהאא' אבו-אלעטא. פעולה זו אושרה על-ידי ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו. לפי דיווחים מעזה עוד שלושה נפגעו בתקיפה, כולם בני משפחה.

ביתו של בכיר הג'יהאד שחוסל בעזה (צילום: פלס)
ביתו של בכיר הג'יהאד שחוסל בעזה | צילום: פלס

בעקבות התקיפה בעזה, מטחי רקטות כבדים משוגרים החל מהשעה 06:00 לעבר יישובי הדרום ועוטף עזה. אזעקות נשמעו באשדוד, בגדרה ובמושבים בלכיש. כמו כן בוצעו יירוטים גם מעל אשקלון ובעוטף עזה. בעיריית אשקלון הורו על פתיחת המקלטים ועל ביטול הלימודים בעיר. דוברות עיריית אשקלון מסרה כי "העיר אשקלון עוברת למצב חירום הכולל פתיחת מקלטים ציבוריים ברחבי העיר ופתיחת החמ"ל העירוני. כמו כן, בתיאום עם פיקוד העורף, לא יתקיימו לימודים בעיר אשקלון היום".

פגיעת רקטה בבית בשדרות (צילום: עיריית שדרות )
פגיעת רקטה בבית בשדרות | צילום: עיריית שדרות

מדובר צה"ל נמסר כי לאור הערכת המצב הוחלט על חסימות אזורים וצירים סמוכים לגדר המערכת ברצועת עזה. האזורים והצירים שייחסמו הינם כלל צירי הגישה החקלאיים מערבית לכביש 232, וייסגרו גם הצירים הבאים לשני הכיוונים: כביש מס׳ 4 - מצומת זיקים ועד צומת נתיב העשרה; כביש מס׳ 34 - מצומת יד מרדכי ועד כביש הגישה לקיבוץ ארז; כביש מס׳ 232 - מצומת מפלסים ועד לצומת כפר עזה.