שר הביטחון נפתלי בנט התייחס הבוקר (רביעי) לתקיפה הנרחבת של חיל האוויר שהתרחשה הלילה ברחבי סוריה. לאחר פרסום פרטי התקיפה, תקף בנט: "הכללים השתנו – מי שיורה על מדינת ישראל ביום, לא ישן בלילה". בנט הוסיף ושיגר איום ישיר כלפי אירן: "אינכם חסינים יותר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנט פרסם הבוקר הודעה רשמית: " הכללים השתנו: מי שיורה על מדינת ישראל ביום, לא ישן בלילה. כך בשבוע שעבר וכך גם השבוע. המסר שלנו למנהיגי איראן פשוט: אינכם חסינים יותר. בכל מקום בו תשלחו את זרועות התמנון שלכם - אנחנו נגדע אותן. צה״ל ימשיך להוות חומת מגן לאזרחי ישראל״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתקיפה הלילה ואמר כי "מי שיפגע בנו - אנו נפגע בו. כך עשינו הלילה מול מטרות צבאיות של כוח קודס האיראני ומטרות צבאיות סוריות בסוריה, לאחר שאמש שוגרו משטחה רקטות לעבר ישראל". עוד הבטיח נתניהו: "נמשיך לשמור בתקיפות על ביטחון ישראל".

בתקיפת צה"ל בפאתי דמשק הושמדו מפקדות של הכוחות האירנים והסורים, בסיסים צבאיים ובסיסי אמל"ח. במהלך ההפצצה בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סורים לעבר מטוסי חיל האוויר ובעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות. מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב תקפו בשטח סוריה בתגובה לשיגור הרקטות על-ידי כוח איראני משטח סוריה לשטח ישראל, ולכוונה לפגוע בשטח ישראל.

צה"ל מסר בשעות הבוקר כי מבצע התקיפה בסוריה התרחש דקות ספורות, במהלכן הופצצו עשרות יעדים של כוח קודס האירני וצבא סוריה. רוב המטרות מוקמו סמוך לדמשק, וחלקן ברמת הגולן הסורית. בצה"ל אישרו כי פגעו גם בסוללות נ"מ מתקדמות, עמדות תצפית, מחסני אמל"ח וכן מפקדות של הצבא הסורי. בנוסף, הותקפו נכסים של אירן ושל כוח קודס והמיליציות באזור. 

בזמן המבצע נורו מספר טילי נ"מ לעבר המטוסים הישראליים שלא פגעו. המטוסים בתגובה השמידו את הסוללות שביצעו את הירי. 

בצה"ל הבהירו כי ישראל לא תסבול התבססות אירנית בסוריה. לפי דובר צה"ל, היה תיאום מוקדם מול "מעצמות באזור" לפני ביצוע התקיפה. בצה"ל הבהירו כי ישראל נערכת לכל אפשרות וכן לתגובה ולהמשך המערכה. כוחות מערך ההגנה האווירית בצפון עובה, אך בצפון אין החניות חריגות, לפי שעה, לאזרחים.