מצבו של סאמר ערביד, ראש חוליית המחבלים החשוד ברצח את הנערה רנה שנרב ז"ל במעיין עין דני,  השתפר מאוד. ערביד חזר להכרה ונמצא במצב יציב, אך עדיין נמצא ביחידה לטיפול נמרץ בבית חולים הדסה הר הצופים, לאחר שהתמוטט בחקירת שב"כ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית המשפט העליון אישר בשבוע שעבר להמשיך ולמנוע מערביד להיפגש עם עורך דינו. בפסק הדין ציינו השופטים כי ערביד אושפז בחשד לאירוע לב, וכי אובחן שהוא סובל מאי ספיקת כליות חמורה. על הטענה כי חוקרי השב"כ עינו את ערביד הגיבו: "ראוי להימנע מכל מסקנה כל עוד לא הסתיימה החקירה".

"נקדים ונאמר כי הסיטואציה שבפנינו אינה שגרתית", כתבו השופטים. "מאז ה-28 בספטמבר מאושפז העותר (ערביד) בבית החולים במצב קשה, כשהוא מורדם ומונשם לסירוגין. בדוח הרפואי שהונח בפנינו נכתב, בין היתר, כי העותר התקבל לאשפוז בחשד לאירוע לבבי, וכן אובחנה אי ספיקת כליות חמורה".

רינה שנרב ז"ל שנרצחה בפיגוע בדולב (צילום: באדיבות המשפחה)
רנה שנרב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

לפני כשבועיים פנה משרד הבריאות הפלסטיני למועצה הבינלאומית של ארגון הצלב האדום, במטרה שיפעיל לחץ על ישראל בפרשת נסיבות פציעתו של ערביד. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית SAFA, בפנייתה דרשה הרשות לאפשר לצוות פלסטיני רפואי לבקר את החשוד המבוקש.

במכתב שנשלח למשרדי הצלב האדום ברמאללה נכתב כי ערביד נעצר בעת ששב לביתו עם אשתו ומשפחתו, ו"עונה בחריפות" במהלך החקירה והמעצר. כתוצאה מכך, טענו במכתב, נגרם לו דימום פנימי ושברים בצלעות, חבלות בכל חלקי גופו וכשל בתפקוד הכליה.