סוכל ניסיון חדירה מרצועה עזה: מחבל חמוש שהתקרב אמש (שלישי) לגדר המערכת בדרום רצועת עזה נורה על ידי כל טיס של חיל האוויר וככל הנראה חוסל. מצה"ל נמסר כי המחבל זוהה על ידי תצפיות, לא חדר לשטח ישראל ולא סיכן בשום שלב את יישובי העוטף. בתיעוד שפרסם דובר צה"ל מהאירוע נראה המחבל מתכופף עם הרובה ליד הגדר ונערך לבצע פיגוע, שניות לפני שחוסל מהאוויר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שעה קלה לאחר מכן סיכלו לוחמי צה"ל ניסיון פיגוע לאחר שזיהו מחבל משליך בקבוק תבערה לעבר רכבים ישראלים שנעו סמוך לעיירה בית ג'אלה שליד בית לחם. מצה"ל נמסר כי הלוחמים הגיבו בירי לעבר המחבל שניסה להימלט מהמקום ועצרו אותו בתום מרדף.

במהלך סוף השבוע השתתפו אלפי פלסטינים בהפרות סדר על גבול הרצועה, חלקם התקרבו לגדר והשליכו בקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל. במהלך המהומות רכב צבאי התלקח ועלה באש כתוצאה מפגיעת בקבוק תבערה, ללא נפגעים. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על חמישה מפגינים פלסטינים שנפצעו בהפגנות.

צה
גבול עזה. ארכיון | צילום: ללא

במקביל, אלפי פלסטינים לקחו חלק בתהלוכות לציון 32 שנים לייסוד ארגון הטרור חמאס. במסגרת התהלוכות בצפון הרצועה, חבר הלשכה המדינית של הארגון פתחי חמאד נאם והודה לפעילי חמאס שמשגרים רקטות לעבר ישראל. "בנושא האסירים – התמהמהות האויב לא תעזור לו", הצהיר חמאד. "חייליכם לא יראו את האור עד שאסירינו יראו את האור".

חמאד המשיך ואיים: "גדודי אל-קסאם יחשפו בקרוב פרק חדש בקרב עם הכיבוש", והוסיף כי "חמאס יכרות את ידו של כל מי שמנסה לערער את היציבות בביטחון עזה. חמאס יישאר לפיד התהילה והגאווה של הפלסטינים".