יום השנה למותו של ערפאת הוא יום מסורתי של הפרות סדר ועימותים בשטחים, וכך הוא צוין גם היום (שני) עם למעלה מעשרה מוקדים שונים בהם חלו התפרעויות ועימותים עם כוחות הביטחון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

 במחנה הפליטים אל ערוב התפתחו הפרות סדר ולוחמים צה"ל ניסו לפזר את המתפרעים. בין חברון לבית לחם הותקף כוח צה"ל באבנים ובקבוקי תבערה והגיב בירי, שלטענת הפלסטינים נהרג ממנו צעיר. בצה"ל מתחקרים את האירוע. 

בסרטונים שעלו ברשתות הפלסטיניות נראה כוח בפתח בבית שלעברו נזרק בקבוק תבערה שמתלקח. החיילים משיבים באש ואז נראה הצעיר הפלסטיני מתמוטט לרצפה כשהוא מדמם. לפי דיווחי הפלסטינים הוא נפצע קשה ובבית החולים בחברון קבעו את מותו.

כוחו צה"ל סופג אבנים ובקבוקי תבערה באל ערוב
עשרה מוקדי עימותים

במוקדי ההתפרעויות ברחבי יו"ש מיידים צעירים אבנים לעבר כוחות הביטחון, בייחוד לאורך ציר 60 בין חברון לבית לחם. באחד המקרים נפצעה קל מרסיסים ישראלית שאבן הושלכה לעבר רכבה.
 
בתוך כך, בנאום שנשא בכנס לציון יום השנה למותו של ערפאת, הכריז יו"ר הרשות אבו מאזן: "לא נקיים בחירות כלליות או בחירות למועצה ללא השתתפות עזה ומזרח ירושלים".

מצה"ל נמסר: "בשעות הבוקר יידו כמה פלסטינים אבנים לעבר ציר בסמוך למחנה הפליטים "אל ערוב" שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון". למקום הגיע כוח צה"ל שפעל בשטח המחנה. במקום התפתחה הפרת סדר במהלכה מספר רב של מפרי סדר יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר הלוחמים, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי. במהלך האירוע זוהתה פגיעה בפלסטיני, שמאוחר יותר דווח על מותו. האירוע מתוחקר". צפויה להיפתח חקירת מצ"ח.

בהכנת הידיעה השתתף גאנם איברהים.