טיולית שהסיעה לוחמי מג"ב להחלפת הכוחות שאוכפים את צו שטח צבאי סגור במאחז הבלתי חוקי קומי אורי נרגמה אמש (שני) באבנים בכניסה ליישוב יצהר. לטיולית לא נגרם נזק ואין נפגעים באירוע. הלוחמים שהחלו בסריקות איתרו אבנים שככל הנראה הוכנו מראש על ידי החשודים שנראו נמלטים מהמקום.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במערכת הביטחון מסרו כי האירוע מהווה "ניסיון נוסף של פורעי חוק לפגוע בפעילות כוחות הביטחון לאכיפת צו שטח צבאי סגור. האלימות המופנית כלפי הלוחמים לא תפגע בנחישותם לבצע את המשימה שהוטלה עליהם לאכיפת החוק ולשמירה על הסדר במקום".

הרכב הצבאי שהותקף ביצהר
הרכב הצבאי שהותקף לפני יומיים ביצהר | צילום: החדשות 12

רק לפני יומיים נרגם רכב ממוגן של מג"ב באבנים בכניסה ליישוב יצהר. באירוע לא נגרם נזק לא היו נפגעים. "במערכת הביטחון מגנים כל ניסיון לפגוע בלוחמים שפועלים בגזרת יצהר באכיפת צו שטח צבאי סגור ובהגנה על חייהם של תושבי המקום", נמסר בתגובה לתקרית.

האירוע התרחש במאחז קומי אורי, שעלה לכותרות בין היתר לאחר יידוי האבנים שבו נפצע לוחם גולני. בסרטון נראים הלוחמים מתעמתים עם יושבי הגבעה ובסופו אחת הלוחמות סטרה לילד. ממג"ב נמסר אז בתגובה: "חרף הקללות, הגידופים והאלימות המילולית המופנת לעבר הלוחמים הפועלים באזור לעיתים קרובות, מצופה מכל לוחם ולוחמת לנהוג באיפוק, במקצועיות ובהתאם לנהלים ולערכי הארגון. המקרה ייבדק ויעבור לטיפול הגורמים המתאימים".

חשד להצתה של אוהל צה
האוהל שהוצת ביצהר בסוף השבוע הקודם

בהנהגת יצהר קראו להוציא לאלתר את שוטרי המג"ב מהשכונה ולבטל את צו השטח הצבאי הסגור: "אנחנו גרים פה, זה המקום שבו הילדים שלנו מסתובבים ומשחקים והולכים לחברים, וההחלטה לשים פה גדוד של שוטרי מג"ב ולדרוש תעודת זהות מכל אשה שהולכת לשכנה שלה היא דבר לא מתקבל על הדעת וכמובן שזה יוצר חיכוך. חמור ביותר ששוטרת תכה ילדים ותסטור ככה לילד. אנחנו דורשים שכוחות הביטחון יפסיקו את ההתעמרות הזו בתושבים, ושמישהו מלמעלה פשוט יקבל שכל".

בסוף השבוע הקודם הוצת אוהל של כוחות מג"ב, שמוצב בגבעת "כיפה סרוגה" הסמוכה ליצהר. החשוד בהצתה נמלט במהירות מהמקום ולא היו נפגעים באירוע. בתקרית נוספת בגזרה, שתיעוד בלעדי שלה פורסם במהדורה המרכזית, נראה עימות אלים נוסף ביום רביעי האחרון בגבעה שליד יצהר ושבה נוער הגבעות תקף לוחמי מג"ב - עד שאחד מהם אפילו נאלץ לדרוך את נשקו.