השר החדש ייכנס לעבודה בקרייה - ללא משמר כבוד: מחר (שלישי) יתחיל בנט את תפקידו כשר הביטחון הנכנס, לאחר שמינויו אושר אתמול בממשלה. הבוקר הודיע בנט כי הנחה לא לקיים טקס וגם לא משמר כבוד, בניגוד לכללי הטקס הנהוגים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"השר החליט להיכנס ישירות לתפקיד, ללא טקס וללא משמר הכבוד, בכדי לגשת מיד לטיפול באתגרים המשמעותיים המונחים לפתחו". נמסר. 

בנט החל אתמול בשורת מפגשים והתייעצויות ביטחוניות לקראת כניסתו לתפקיד, ובלשכתו הבהירו כי ימשיך במפגשים גם היום, "על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית וללמוד לעומק את אתגרי צה"ל ומערכת הביטחון". בהמשך השבוע ייפגש עם הרמטכ"ל וחברי פורום מטכ"ל, ולאחר מכן את מנכ"ל משרד הביטחון ופורום ראשי האגפים במשרד.

תקופת כהונתו של בנט עשויה להיות קצרה, מכיוון שבהודעה המשותפת על המינוי שפורסמה ביום שישי נכתב: "בנט הסכים שבמידה ותוקם ממשלה חדשה, כגון ממשלת אחדות רחבה או ממשלה צרה, ימונה אדם אחר לתפקיד שר הביטחון".

אתמול אישרה הממשלה ברוב קולות את מינויו של בנט לשר ביטחון זמני. השר יואב גלנט התנגד ואמר: "המינוי הזה אינו משרת את בטחון המדינה ולכן אצביע נגדו". לאחר המינוי הודה בנט לנתניהו על האמון בו והבטיח: "אפעל עמו יד ביד למען ביטחון ישראל".

עוד אמר בנט: "מתוך תחושת אחריות עמוקה לביטחון מדינת ישראל, נעניתי ביום שישי לבקשתו של ראש הממשלה נתניהו לשרת כשר הביטחון", הוסיף. "יש לי אמון מלא במערכת הביטחון, בלוחמי צה"ל ובמפקדיו, ובראשם הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי. כל חיי לחמתי למען ביטחון ישראל, בכל תחנות חיי - בסיירת מטכ"ל, ביחידת מגלן, בקבינט המדיני-ביטחוני ובכל תפקיד ציבורי".

שעות לאחר ישיבת הממשלה, הרמטכ"ל אביב כוכבי התקשר לבנט ובירך אותו. בשיחתם אמר הרמטכ"ל לשר הנכנס: "אעשה הכול כדי שנצליח יחד לקדם את יעדי הביטחון של מדינת ישראל, וכן שנצלח יחדיו את האתגרים המשותפים העומדים בפנינו".

בנט הודה לרמטכ"ל והשיב: "יש לי ביטחון בצה"ל, במפקדיו ואתה בראשם. ביטחון עם ישראל מצוי בידיים הטובות והאמונות שלך. צה״ל היום מבורך בפיקוד מצוין. עלינו להיות ערוכים ברמה המיידית לכל תרחיש בכל זירה. אני מגיע לסייע, לשרת ולעזור".