"בניגוד לטענות הג'יהאד האיסלאמי, ישראל לא הסכימה לדרישה לעצור את הסיכולים הממוקדים" - כך הבהיר היום (שישי) גורם מדיני בכיר בצל הדיווחים על תנאי הפסקת האש להם הסכים הדרג המדיני. מנגד, בכיר בג'יהאד האיסלאמי טען בריאיון לעיתון הלבנוני "אל-אחבר": "הפסקת האש התבצעה רק לאחר שהמצרים פנו אלינו ואמרו כי 'ישראל הסכימה לכל התנאים שלכם'".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבכיר בג'יהאד איים כי הפרת תנאי הסכם הפסקת האש מצד ישראל תהווה עילה לחידוש הלחימה. "הבהרנו למצרים כי כל הפרה ישראלית של ההסכם תוביל לירי טילים לעבר הערים המרכזיות של ישראל", אמר והדגיש: "אנחנו לא סומכים על תוצאות התיווך המצרי".

שיגורים של הג'יהאד האסלאמי מעזה לישראל
השיגורים לישראל נמשכו אחרי כניסת הסכם הפסקת האש | צילום: רויטרס

לדברי הבכיר, "הביטחון היחיד שלנו לשמירת ההתחייבויות של ישראל הוא הנשק. גדודי אל-קודס מחויבים לחלוטין לפקודות הדרג המדיני של הג'יהאד האיסלאמי".

בתוך כך, מאז שעות הבוקר נשמר השקט, לאחר שאמש, מעט אחרי השעה 22:00, נשמעו אזעקות צבע אדום במרחב שדרות והמועצה האזורית שער הנגב. מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל, שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל.

נתניהו בסיור במרכז ניהול יירוטים ובסוללת כיפת ברז
נתניהו בסיור במרכז ניהול יירוטים ובסוללת כיפת ברזל | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בתגובה לירי, חיל האוויר תקף יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי. מטוסי קרב וכלי טיס הפציצו מתחם צבאי של ארגון הטרור, ששימש בין היתר כאתר לייצור רכיבים לרקטות. בנוסף, הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס ובה מספר משרדי מפקדים בג'יהאד.

בעקבות התחדשות הירי, החליט ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, שלא לקיים היום את הלימודים בעיר ומערכת החינוך הושבתה. אחריו הודיעה גם עיריית נתיבות כי בכל מוסדות החינוך בעיר לא יתקיימו לימודים. החלטת עיריות אשקלון ונתיבות מצטרפת להחלטת היישובים בעוטף עזה, שהודיעו כי למרות הנחיות פיקוד העורף לחזרה לשגרה, ולאחר יומיים של ירי מאסיבי לעבר ישראל - הלימודים במוסדות החינוך יושבתו.