שר החוץ ישראל כ"ץ תקף הבוקר את מס' 2 ביש עתיד, יאיר לפיד, וחשף כי בדיוני הקבינט הרמטכ"ל הוא זה שיזם את הסרת העמימות על סיכול מתקפת הרחפנים האירנית מסוריה. בציוץ בנושא כתב הבוקר (שני) השר: "הרמטכ"ל הבהיר חד משמעית – הוא זה שייזם את הפרסום משיקולים מקצועיים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זוכרים את הוויכוח על הסרת העמימות מעל פעולת צה"ל לסיכול מתקפת הרחפנים האירנית מסוריה?", כתב השר וחבר הקבינט בטוויטר. "לפיד שתקף את הממשלה וטען שרק בגלל זה נסראללה הגיב? טוב אז הבחירות הסתיימו ואתמול הבהיר הרמטכ"ל חד משמעית, שהוא זה שיזם את הפרסום משיקולים מקצועיים לחלוטין".


בתגובה צייץ לפיד שתי הערות: "אתה גם מדליף מישיבת קבינט וגם מעביר את האחריות לרמטכ"ל? שנינו יודעים שהסרת העמימות לא הייתה על מתקפת הרחפנים אלא הרבה קודם". גם בדובר צה"ל הגיבו לאמירה של כ"ץ ומסרו: "צה"ל מקפיד על סודיות דיוני הקבינט"‎.

ישיבת ממשלה, ישיבת קבינט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ישיבת הקבינט שנמשכה אמש כחמש שעות כונסה בדרמטיות ובבהילות, כשהשרים הוזמנו לדיון מבלי שנאמר להם מה הלו"ז. במהלך הישיבה דנו חברי הקבינט בתרחיש דומה למתקפה האירנית על מתקני הנפט בסעודיה - ירי מסיבי של טילי שיוט לעבר מטרות ישראליות ודרכי ההתמודדות עם מתקפה כזאת.

בישראל מעריכים שהתעוזה האירנית גוברת גם בגלל השתיקה הסעודית או חוסר התגובה של ארה"ב למתקפת טילי השיוט והרחפנים הממולכדים על מתקני הנפט.

אפשר להעריך בזהירות שכל ההצהרות והדיווחים שיוצאים באירן על כך שנעשו ניסיונות לחסל את קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, הם רק תירוץ אפשרי לכך שאירן תנסה לבצע מתקפה כזאת נגד ישראל.