הפרקליטות הצבאית הגישה היום (חמישי) לבית המשפט הצבאי ביהודה את כתבי האישום נגד חמשת חברי החוליה שביצעה את פיגוע הדקירה ליד היישוב מגדל עוז, שבו נרצח רב"ט דביר יהודה שורק ז"ל. כתבי האישום מייחסים לנאשמים עבירות של גרימת מוות בכוונה, המקבילה באזור יהודה ושומרון לעבירת רצח, ועבירות חמורות נוספות. בנוסף, התביעה ביקשה להאריך את מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים בעניינם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכתבי האישום נגד קאסם אלעצאפרה, נציר אלעצאפרה, אחמד אלעצאפרה, יוסף זהור ומחמוד עטאונה עלה כי הם הקימו חוליית טרור השייכת לארגון חמאס, כדי לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות. במסגרת פעילותם הם ערכו אימונים ותצפיות והצטיידו בסכינים.

בתאריך 8 באוגוסט 2019, שניים מחברי החוליה, קאסם ונציר אלעצאפרה, נסעו ברכבם סמוך ליישוב מגדל עוז עד שהבחינו בדביר ז"ל. נציר היה זה שיצא מן הרכב ודקר אותו בפלג גופו העליון מספר פעמים, ולאחר מכן השניים נמלטו מהמקום.

דביר שורק ז
דביר שורק ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, באדיבות המשפחה, החדשות

בתוך כך, כתב האישום מייחס לקאסם אלעצאפרה סעיף נוסף בגין פיגוע דקירה משנת 2011 בעיר באר שבע, שבו נפצעו שני אזרחים ישראלים. בחודש שעבר הוגש כתב אישום גם נגד אישתו, אינאס אלעצאפרה, בגין אי מניעת עבירה, מתן מקלט ועבירות נוספות. בית המשפט הצבאי הורה על מעצרה עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינה.

מפקד פיקוד המרכז, האלוף נדב פדן, חתם לאחרונה על צווי הריסה לבתיהם של קאסם ונציר אלעצאפרה, אך נגד הצווים הללו הוגשו עתירות לבג"ץ - אשר יעלו לדיון בבית המשפט ב-31 באוקטובר. כמו כן, אתמול נמסרו הודעות בדבר הכוונה להרוס את בתיהם של אחמד אלעצאפרה ויוסף זהור, וסוגיית הריסת ביתו של מחמוד עטאונה עדיין נמצאת בבחינה.