מטוסי F-15 של חיל האוויר יירטו לפני זמן קצר (שלישי) כלי טיס בלתי מאויש שטס בגובה חריג מעל רצועת עזה - כך נמסר מדובר צה"ל. ככל הנראה מדובר בכטב"ם לא חמוש שטס בגובה של 4 קילומטרים, התקרב לגבול ולא היווה איום על כוחותינו. המטוסים יירטו את הכטב"ם באמצעות טיל אוויר-אוויר שפותח ב"רפאל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני יומיים נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית שער הנגב שהתבררה לאחר זמן קצר כאזעקת שווא. גם ביום חמישי שעבר נשמעה אזעקת צבע אדום בדרום - בגזרת חוף אשקלון, זאת לאחר שקולות נפץ נשמעו במרחב. לאחר זמן קצר עדכן דובר צה"ל כי בוצע שיגור ממערכת כיפת ברזל בעקבות זיהוי שגוי: "מערכת ההתרעה הופעלה כנדרש, לוחמי הגנה אווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות".

לפני שבוע בדיוק איתר כוח צה"ל רחפן במרחב גדר המערכת בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי לאחר איתורו, הרחפן הופל על-ידי הלוחמים שהיו במקום.

בתחילת החודש זוהו שני שיגורים מרצועת עזה שלא חצו לשטח ישראל. התרעת צבע אדום הופעלה בקיבוץ כיסופים ומהמועצה האזורית אשכול נמסר כי לא היו נפילות בשטחה.

בתחילת החודש התייחס מפקד אוגדת תת אלוף אליעזר טולדאנו לדיווחים על כוונת הדרג המדיני לצאת למבצע נרחב ברצועה. "היו מספר פעמים שכבר הנפנו את הפטיש. למה הוא לא ירד? זה ענין של החלטה, החלטה שצריכה להתקבל בכובד ראש", הצהיר בריאיון שערך עמו רוני דניאל.

כשנשאל על ההפגנות השבועיות על גדר הרצועה, אמר טולדאנו: "אני ממש לא יכול להבין את זה, זה לא קשור לצעדה או לשיבה. זה פשוט לדחוק את האזרחים חסרי הישע שלהם לתוך הגדר, מול צה"ל. זה דבר  ציני בעיני, אכזרי. ילדים קטנים, נשים, חסרי ישע. לדעתי יש שם לא מעט שמשתמשים בסמים גם".