עושה היסטוריה: רב סרן אפרת קייקוב לוי תועלה לדרגת סגן אלוף ותהפוך לקצינה הראשונה בתולדות צה"ל שתפקד על גדוד רקטות מדויקות בחיל התותחנים, כך נמסר היום (חמישי) מדובר צה"ל. קייקוב לוי תמונה למפקדת גדוד "הרעם" בעוצבת "געש" - גדוד של רקטות מדויקות מסוג "רומח". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קייקוב לוי, בת 32, גדלה בקיבוץ "תל קציר" ולמדה בבית הספר "בית ירח". אביה, יאיר קייקוב, שירת כרס"ן במילואים בתותחנים בעוד שאחותה היא רב סרן במילואים במודיעין אוויר. היא התגייסה בשנת 2006 לחיל התותחנים כלוחמת משגר בגדוד MLRS ובשלב מסוים המשיכה לקורס מפקדים. בתום תקופה של שנה כמפקדת מבצעית בחיל התותחנים, יצאה לקורס קציני יבשה אותו סיימה בהצטיינות.

בסיום קורס הקצינים, שובצה קייקוב לוי כמפקדת מחלקה בפלוגה מבצעית, ולאחר מכן ביצעה עוד מספר תפקידים בדרג הלוחם: קצינת מבצעים בגדוד וכן תפקיד של סגנית מפקד פלוגה. בהמשך, יצאה לקורס מפקדי פלוגה וביצעה תפקיד של מפקדת פלוגת הכשרות שלאחריו שימשה כמפקדת פלוגה מבצעית בגדוד בו גדלה.

רקטות רומח מדויקות מתוצרת אלביס מערכות
רקטות "רומח" של אלביס מערכות | צילום: דובר צה"ל

קייקוב לוי שימשה כמזכירת מפקד פיקוד הצפון יאיר גולן ובמהשך דרכה בצה"ל עשתה היסטוריה כאשר מונתה לסגנית המפקד הראשונה בחיל התותחנים - בגדוד "עיטם" של אגד 282. כמו כן, היא הייתה קצינת אג"ם 215 הראשונה של החיל. 

רקטות ה"רומח" המדויקת הינן פיתוח של חברת אלביט מערכות שנכנסו לשימוש מבצעי בחיל התותחנים ומיועדות לפגוע ברמת דיוק גבוהה בטווח של עד 35 קילומטרים ברדיוס של 5 מטרים. רקטות מסוג זה נושאות ראש קרב במשקל של 20 קילגרמים חומרי נפץ באמצעות מנגנון מבוסס GPS ובקצב אש של מאות רקטות בדקות בודדות. הרקטות מתאימות ללוחמה אורבנית, זאת בשל הדיוק ומזעור הנזק הסביבתי וכן בשל יכולותן לפגוע במטרות מוסתרות.