שוב לא שקט בדרום: לאחר שיגור הרקטה לעבר אשקלון והיירוט, צה"ל תקף יעדים ברצועת עזה. דובר צה"ל הודיע הלילה (בין רביעי לחמישי) כי מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל תקפו מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, בהם מתחמים צבאיים של הארגון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצה"ל הדגישו כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל הלילה. בהודעה מטעם דובר צה"ל נכתב: "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות כנגד אזרחי ישראל".

אמש נשמעה אזעקת צבע אדום במספר אזורים בעוטף עזה ובעיר אשקלון בעקבות רקטה אחת ששוגרה מרצועת עזה ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. הירי התבצע בזמן נאום של ראש הממשלה נתניהו בכינוס בחירות באשקלון לקראת הפריימריז לראשות הליכוד. הוא הורד מהבמה ונלקח למרחב מוגן, ושב לבמה לאחר מספר דקות.

לאחר ששב מהמרחב המוגן, אמר ראש הממשלה בכנס: "החמאס והג'יהאד האסלאמי לא רוצים שאני אנצח, מה לעשות. על אפם ועל חמתם אנחנו ננצח. ההוא שירה פעם קודמת לא איתנו. מי שירה עכשיו שיארוז את החפצים". כלי תקשורת ברצועת עזה דיווחו כי חליל בתאני, בכיר הג'יהאד האיסלאמי, הוא שעומד מאחורי ההוראה לשגר את הרקטה לאשקלון - אך בצה"ל החליטו לתקוף יעדים של חמאס.

לפני כשלושה חודשים, בזמן עצרת בחירות באשדוד בה נאם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נורו רקטות לעבר העיר  וכתוצאה מכך נאומו נקטע והוא הורד מהבמה. אז בספטמבר, לאחר האזעקות מאבטחי ראש הממשלה הוציאו אותו מהמקום כדי לתפוס מחסה בדומה לאירוע אמש.