אשת המודיעין המוערכת מתקדמת, רושמת היסטוריה ונרגשת מהאחריות: אתמול (שני) הכריזו בצה"ל על סבב מינויים חדש. שני המהלכים הבולטים בסבב המינויים הם בחירת מחליף לתא"ל שי אלבז, שפרש בעקבות תחקיר "אולפן שישי" על ההטרדות בשייטת, ומינויה של קצינת מודיעין לפיקוד מרכז – הפעם הראשונה שאישה תמלא תפקיד זה בצה"ל. אל"מ נ' אמרה לאחר המינוי: "אני גאה לשרת באמ"ן ונרגשת מהאחריות הרבה. מודה למפקדיי על המינוי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נ' משרתת כיום כקצינת המודיעין של בית הספר לפיקוד, שליטה ומטה מבצעי. היא תמונה, לאחר שראש הממשלה ושר הביטחון יאשר את המינויים, לקצינת מודיעין של פיקוד מרכז. בתגובה להחלטה על קידומה אמרה: "אני ממשיכה לצעוד קדימה בגאווה במסלול הליבה המודיעיני-מבצעי בשדה וביחידות אמ"ן".

היא התגייסה בשנת 2000 ושובצה כחוקרת באגף המודיעין: מאז ביצעה שורת תפקידי מפתח באגף המודיעין, ביניהם ראש ענף ג'יהאד עולמי בחטיבת המחקר בין השנים 2015-2018 - תקופת השיא במערכה כנגד דאע"ש.

כמו כן ביצעה תפקידים נוספים בשטח בפיקוד הצפון ובמטה, בין היתר ביחידות 8200 ו-9900. בצה"ל הדגישו כי "הרזומה שלה מבטא את עיקרון המעבריות באמ"ן". עוד נמסר כי נ' נחשבת לקצינה מוערכת ומקצועית: היא נשואה לקצין המשרת גם הוא באגף המודיעין, ולהם שני ילדים.

מחליף לבכיר שהתפטר בעקבות תחקיר חדשות 12

דיון השיבוצים התקיים בראשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי. בין היתר הוכרז כי תא"ל אייל הראל ימונה לראש מספן ים בחיל הים, במקום תא"ל שי אלבז שפרש מתפקידו בעקבות תחקיר "אולפן שישי" שבו פורסמו עדויות על התנהלות אלבז.

מינויים נוספים שהוכרזו: אלוף-משנה י' ימונה לראש מספן מודיעין בחיל הים ויועלה לדרגת תת-אלוף; אלוף-משנה נ' ימונה לראש מחלקת תכנון אסטרטגי באגף תכנון; אלוף-משנה א' ימונה לראש מחלקת תכנון מבצעי באגף מבצעים; אלוף-משנה דוד סונגו ימונה לקצין אג"ם פיקוד מרכז; אלוף-משנה נרי הורוביץ ימונה לקצין אג"ם במפקדת העומק; ואלוף-משנה ל' ימונה לקצין מודיעין פיקוד דרום.

כמו כן הוחלט כי סגן-אלוף כלנית מלכה לקסמן תמונה לראש מרכז תעסוקת עובדי צה"ל באגף כוח אדם ותועלה לדרגת אלוף-משנה; אלוף-משנה משה חזן ימונה לראש מחלקת תכנון, ארגון ומשאבי אנוש באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה; סגן-אלוף רפאל עקאב ימונה למפקד טכנולוגיה ואחזקה בפיקוד מרכז ויועלה לדרגת אלוף-משנה; אלוף-משנה ע' ימונה לנספח מחקר ופיתוח במפא"ת; ואלוף-משנה א' ימונה לראש מחלקת מערכות חימוש ורכב קרבי משוריין במפא"ת.

כמו כן הוחלט כי אלוף-משנה ע', אלוף-משנה ע', אלוף-משנה א', אלוף-משנה יוסף פינטו ואלוף-משנה יריב בן עזרא ימונו לנספחי צה"ל בחו"ל. אלוף-משנה ג', אלוף-משנה ע', אלוף-משנה א', אלוף-משנה א', אלוף-משנה ק', אלוף-משנה יניב אביטן, אלוף-משנה יאיר עראקי הכהן ואלוף-משנה עודד צמח סוכמו ללימודים במב"ל (המכללה לביטחון לאומי).